12-15 metų vaikus kviečiame į dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) užsiėmimus Vilniuje

Registruotis kviečiame užpildžius šią formą:

https://forms.gle/C19n54zL4WGeRhLH6

Vaikų ir paauglių pasaulis kuo toliau, tuo labiau tampa pilnas pasirinkimų, greičio, šiuolaikinių technologijų ir neapibrėžtumo. Svarbu kuo anksčiau mokyti vaikus būti dėmesingais savo mintims, emocijoms, jausmams ir impulsams veikti, sutelkti dėmesį į dabarties akimirką, išlaikyti savo protą stabilų ir gyventi savo gyvenimą, neblaškomą vidinių ir išorinių stimulų.

Programoje bus pristatomos pamatinės mindfulness temos – vidinė motyvacija ir apsisprendimas būti dėmesingu, dėmesio savybės ir jo išlaikymas dabartyje bei dėmesingo požiūrio praktikavimas. Vėlesnėse pamokose vaikai ugdo dėkingumo jausmą, mokosi tvarkytis su sunkiomis emocijomis ir mintimis bei išmoksta atjausti save ir kitus, ypač susidūrus su sunkumais. Užsiėmimų metu vaikai nuosekliai supažindinami ir išmoksta pagrindinių dėmesingo įsisąmoninimo praktikų jas perteikiant per muziką, žaidimus, eksperimentus, vaizdo įrašus ir diskusijas grupėje. Išskirtinis dėmesys skiriamas stipriųjų savybių pažinimui ir praktikavimui ugdant pasitikėjimo savimi jausmą.

Užsiėmimų ciklą sudaro:

I Įvadinė individuali konsultacija (30 min.). Įvadinės konsultacijos metu dalyvauja vaikas, ir gali prisijungti tėvai. Šios konsultacijos metu psichologė įvertina vaiko individualius poreikius, padeda nuspręsti, ar grupiniai užsiėmimai gali būti naudingi, taip pat, reikalui esant, suteikia informacijos apie papildomus arba kitus pagalbos būdus. Konsultacijos kaina – 19 eur.

II 8 (aštuoni) užsiėmimai 1 kartą per savaitę, pirmadieniais, nuo 17.00 iki 18.15 val. Užsiėmimo trukmė – 75 min.

• Užsiėmimų pradžia – spalio 04 d. Užsiėmimų kaina: 120 eur.

• Užsiėmimai vyks šiomis dienomis.

1/8 užsiėmimas – spalio 04 d.
2/8 užsiėmimas – spalio 11 d.
3/8 užsiėmimas – spalio 18 d.
4/8 užsiėmimas – spalio 25 d.
5/8 užsiėmimas – lapkričio 01 d.
6/8 užsiėmimas – lapkričio 8 d.
7/8 užsiėmimas – lapkričio 15 d.
8/8 užsiėmimas – lapkričio 22 d.

Užsiėmimai vyks Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centro patalpose Vilniaus centre, Slucko g. 6/Lvovo g. 7.

III. Dr. Juliaus Neverausko edukacinis seminaras „Kaip išnaudoti įsisąmoninimo (mindfulness) galimybes ugdant įvairaus amžiaus vaikus“. Šis seminaras nėra privalomas, galima rinktis ar dalyvauti. Seminaras yra tiesioginis, vyks on-line būdu 2021 m. rugsėjo 7 d. nuo 18.30 iki 21 val. Seminaras skirtas tėvams, auginantiems įvairaus amžiaus vaikus, taip pat pedagogams ir psichologams bei psichoterapeutams. Seminaro dalyviai susipažins su įsisąmoninimo (mindfulness) metodikų galimybėmis vaikų ugdymo procese įvairiose amžiaus (3-6 m., 6-10 m., 10-14 m. ir >14 m.) grupėse. Bus pateikti duomenys apie įsisąmoninimo programų efektyvumą vaikų amžiuje, paaiškinamos metodikos bei pademonstruojami praktiniai įgūdžiai, lavinami tokių programų metu ir atsakyta į klausimus.
Seminaras vyks nuotoliniu būdu, naudojant Zoom mokymų platformą. Dalyvavimo kaina – 29 eurai.

Į užsiėmimus būtina išankstinė registracija iki rugsėjo 15 d.

Registruotis kviečiame užpildžius šią formą:

https://forms.gle/C19n54zL4WGeRhLH6

APIE SPECIALISTUS:

Gintarė Dailydė nuo 2019 m. yra sertifikuota vaikų ir paauglių mindfulness mokytoja, nuolat vedanti grupes vaikams gyvai ir nuotoliniu būdu.

Julius Neverauskas, medicinos daktaras, gydytojas psichoterapeutas, podiplominių psichoterapijos studijų kurso vadovas Lietuvos sveikatos mokslų universitete.