Patyriminė ATJAUTOS bei dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) įgūdžių lavinimo grupė

Patyriminė ATJAUTOS bei dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) įgūdžių lavinimo grupė

Patyriminė ATJAUTOS bei dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) įgūdžių lavinimo grupė

Grupė skirta norintiems gilinti dėmesingo įsisąmoninimo įgūdžius pasitelkiant atjautos praktikas; norintiems pagerinti savo gyvenimo kokybę; norintiems užmegzti, auginti, puoselėti geranoriškesnį, labiau atjaučiantį santykį su savimi ir kitais, ypatingai susiduriant su įvairiais iššūkiais, sunkumais, stresu.

‼ Norinčiuosius prisijungti, kviečiame registruotis užpildžius šią formą: https://bit.ly/3nGJ8jf.

💚💚💚

KADA? Trečiadieniais

Pradžia: 2022 m. rugsėjo 21 d. – pabaiga 2022 m. lapkričio 9 d.
Užsiėmimų laikas: 18:30 – 21 val. (2 val. 30 min. su 10-15 minučių pertrauka)
Mindfulness diena sekmadienį 2022 m. spalio 23 d.
Grupės trukmė: 8 savaitės

💚KUR? Užsiėmimai vyks ON-LINE, Zoom platformoje

Norinčiuosius prisijungti, kviečiame registruotis užpildžius šią formą: https://bit.ly/3nGJ8jf. Po registracijos susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko, telefonas pasiteirauti +370 67188388 (Eglė), +37 0613 27290 (Asta).
Individuali konsultacija gali vykti gyvai Kaune ar nuotoliniu būdu, pagal dalyvio pageidavimą.

——

💚MOKYMŲ PROGRAMĄ SUDARO:

I. Įvadinė konsultacija. Siekiant užtikrinti grupės veiksmingumą ir dalyvių motyvaciją, norinčius dalyvauti programoje pirmiausiai kviečiame į įvadinę konsultaciją su mindfulness mokytoju. Šios konsultacijos trukmė – apie 30 min., jos kaina 19 eur. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad šie užsiėmimai netinka, specialistė patars apie kitus galimus problemų sprendimo būdus. Jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, konsultacija įskaičiuojama į galutinę visos programos kainą.
II. 8 savaičių trukmės mokymai. Mokymus sudaro 8 kassavaitiniai 3 ak.val. trukmės užsiėmimai trečiadienio vakarais, ON-LINE (Zoom).
III. Mindfulness diena skirta visų gautų žinių užtvirtinimui ir trunka visą dieną, daug dėmesio skiriama svarbiausių pratimų išbandymui, jų atlikimui praktikoje, susipažinimui su papildomomis praktikomis, tiesiogiai prižiūrint patyrusiam specialistui.

✅ Mindfulness diena – 29 eur (kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą).
Mokymo dalyviai po kiekvieno susitikimo gauna mokymų medžiagą ir meditacijų garso įrašus.

✅Užsiėmimus ves sertifikuotos Mindfulness mokytojos Asta Balbierienė ir Eglė Adomavičė.

Dr. Julius Neverauskas ves Mindfulness dieną. Abi mokytojos atjautos įgūdžių mokėsi tarptautinėje atjautos mokytojų mokymo programoje (angl. MBCL, mindfulness based compassionate living. Iš viso 80 tiesioginio mokymo valandų). Atjautos mokytojų ruošimo programą vedė olandų lektoriai Erik van den Brink bei Frits Koster.

💚KAS YRA SVARBU DALYVAUJANT?

• Į savo dienotvarkę galėsite įtraukti bent 20 min. laiko kasdien praktikavimui. Tai ką mes kartojame, tampa mūsų nauju įpročiu.
• Norite mokytis, dėti reguliarias pastangas siekiant pokyčių.

💚DALYVAUDAMI MOKYMUOSE IR SAVARANKIŠKAI, NUOSEKLIAI PRAKTIKUODAMI DALYVIAI GALI STEBĖTI, KAIP:

👉Gerėja gebėjimas susikaupti bei valdyti dėmesį, tampame sąmoningesni.
👉Didėja vidinė ramybė, psichologinis stabilumas bei atsparumas.
👉Švelnėja emocinės reakcijos į sunkias situacijas
👉Pagerėja bendravimas ir bendradarbiavimas su savimi ir kitais
👉Mažėja vidinio kritiko įtaka. Auga, stiprėja geranoriškesnis, labiau atjaučiantis santykis su savimi ir kitais.
👉Geriau suprantame, kaip veikia mūsų psichologija, gerėja įgūdžiai ir galimybės atsigręžti ir tyrinėti savo vidines patirtis, pastebėti savo mintis, emocijas, kūno reakcijas bei rinktis mums ir kitiems palankesnį atsaką vietoje įprasto automatinio reagavimo.
👉Stiprėja pasirūpinimo savimi su atjauta, geranoriškumu įgūdžiai, ypatingai susidūrus su sunkumais, skausmu ir kentėjimu.
👉Gerėja įgūdžiai padėti sau atgauti pusiausvyrą užliejus stiprioms emocijos (pvz., esant nerimui, stresui, kaltės, gėdos jausmams)
👉Stiprėja įgūdžiai sąmoningai atsigręžti į teigiamus dalykus ir puoselėti daugiau džiaugsmo, prasmės ir pusiausvyros papildytą kasdienybę.

💚MOKYMŲ TEMOS:
◾Grėsmės, apdovanojimo siekimo ir nusiraminimo sistemos
◾Grėsmė ir atjauta sau
◾Troškimų ir vidinių šablonų supratimas
◾Atjautos įkūnijimas
◾Aš ir kiti – atjautos aspektai santykiuose
◾Auganti laimė
◾Išminties ir atjautos įtraukimas į kasdienį gyvenimą
◾Gyvenimas širdimi

💚KAM ŠI PROGRAMA REKOMENDUOJAMA?
Ši grupė skirta žmonėms, kurie šiuo metu jaučiasi tiek gerai, kad gali gyventi įprastą, kasdienį gyvenimą, tačiau nori gerinti jo kokybę, mažinti patiriamą įtampą, stresą, stiprinti dėmesingumo įgūdžius bei megzti draugiškesnį, labiau atjaučiantį santykį su savimi ir kitais žmonėmis.
Užsiėmimai nerekomenduojami asmenims, turintiems psichozinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą arba ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Šiuo atveju rekomenduojame kreiptis individualiai psichoterapeuto konsultacijai.

💚MOKYMŲ KAINA:
1. Viso kurso kaina (8 užsiėmimai + įvadinė konsultacija + mindfulness diena) – 199 eur.
2. Įvadinės konsultacijos kaina – 19 eur (jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, ši kaina įskaičiuojama į galutinę viso kurso sumą).
3. Mindfulness diena – 29 eur (kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą).

💚APIE METODĄ:
Mindfulness metodika, kuri susideda iš moksliniais tyrimais validuotų meditacinių užsiėmimų bei psichoterapijos (kognityvinės elgesio terapijos) pagrindų, šiuo metu viena plačiausiai naudojamų pasaulyje kaip efektyvus pasirūpinimo savimi ir psichologinės bei emocinės sveikatos gerinimo, depresijos ir depresijos atkryčio prevencijos būdų.

Mindfulness grupes lanko įvairiausio amžiaus žmonės, siekiantys pagerinti savo gyvenimo kokybę, varginami streso ar susiduriantys su psichologiniais sunkumais. Kaip streso mažinimo būdą šią metodiką taiko įvairiausių sudėtingų ir stresą patiriančių profesijų atstovai: nuo karių iki mokytojų bei gydytojų, verslininkų. Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų. Vakarų šalyse plačiai taikomas ir valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose.
Sąmoningumo meditacija praktikuojama įvairiose kompanijose – nuo JAV Rytuose esančio Volstryto iki Vakaruose įsikūrusio Silicio slėnio. Ja naudojasi Google ir NASA specialistai, jos principus taiko elitiniai JAV kariai, Didžiojoje Britanijoje mindfulness programos diegiamos ir parlamente, ir švietimo sistemoje.

💚Kas yra atjauta?
Atjauta yra gebėjimas būti jautriu (-a) savo ir kitų patiriamam skausmui ir pasiryžimas siekti tą skausmą sumažinti ir užkirsti kelią jo atsiradimui (Paul Gilbert, 2014). Tai įgimtas visų žmonių gebėjimas, tačiau dėl daugelio priežasčių ši savybė dažnai gali būti nepuoselėjama ir nenaudojama. Laimei, atjautos įgūdį specialiomis praktikomis galima ugdyti ir stiprinti. Moksliniai tyrimai vis labiau įrodo, jog atjauta sau yra – kaip ir dėmesingas įsisąmoninimas – viena esminių dedamųjų psichikos sveikatoje ir ugdo atvirumą bei empatiją savo ir kitų atžvilgiu.
‼ Norinčiuosius prisijungti, kviečiame registruotis užpildžius šią formą: https://bit.ly/3nGJ8jf.