MINDFULNESS ir STRESO valdymo grupė GYVAI Vilniuje

𝗚𝗬𝗩𝗔𝗜 𝗩𝗜𝗟𝗡𝗜𝗨𝗝𝗘! 𝗠𝗜𝗡𝗗𝗙𝗨𝗟𝗡𝗘𝗦𝗦 (𝗱𝗲̇𝗺𝗲𝘀𝗶𝗻𝗴𝘂 𝗶̨𝘀𝗶𝘀𝗮̨𝗺𝗼𝗻𝗶𝗻𝗶𝗺𝘂) 𝗶𝗿 𝗸𝗼𝗴𝗻𝗶𝘁𝘆𝘃𝗶𝗻𝗲 𝗲𝗹𝗴𝗲𝘀𝗶𝗼 𝘁𝗲𝗿𝗮𝗽𝗶𝗷𝗮 𝗴𝗿𝗶̨𝘀𝘁𝗮 𝘀𝘁𝗿𝗲𝘀𝗼 𝗶𝗿 𝗻𝗲𝗿𝗶𝗺𝗼 𝘃𝗮𝗹𝗱𝘆𝗺𝗼 𝗽𝗿𝗮𝗸𝘁𝗶𝗻𝗶𝘂̨ 𝗶̨𝗴𝘂̄𝗱𝘇̌𝗶𝘂̨ 𝗹𝗮𝘃𝗶𝗻𝗶𝗺𝗼 𝗴𝗿𝘂𝗽𝗲̇
Grupė skirta, norintiems išmokti geriau valdyti stresą, įgyti praktinius streso prevencijos ir nerimo valdymo įgūdžius, sumažinti įtampą, pagerinti, nuotaiką bei miego kokybę. Grupė bus naudinga ir tiems, kurie nori pagerinti savo kasdienio gyvenimo ir darbo kokybę didinant sąmoningumą, auginant pastabumą, dėmesio koncentraciją, auginant pasirūpinimo savimi kompetencijas. 8 sav. mindfulness grupės dalyviai pažymi, jog praktikos padeda jaučiant emocinę įtampą, perdegimo simptomus, miego sutrikimus, santykių problemas ir susiduriant su kitais sunkumais.
————————-
𝗞𝗔𝗗𝗔?
Trečiadienių vakarais
Pradžia:
2023 m. vasario 8 d. – pabaiga 2023 m. kovo 29 d.
Užsiėmimų laikas:
VAKARINĖ GRUPĖ: 18.30 – 20.45 val.
Trukmė: 8 savaitės
Pagrindinė užsiėmimų mindfulness mokytoja – gydytoja Nida Silienė.
Mindfulness diena vyks ONLINE būdu, data bus patikslinta. Dr. Julius Neverauskas ves Mindfulness dieną.
————————-
𝗞𝗨𝗥?
Užsiėmimai vyks Vilniuje, Slucko 2, Vilniuje, išsamiau kaip rasti čia http://e-psichoterapija.lt/kontaktai/
Norinčiuosius prisijungti, kviečiame registruotis užpildžius šią formą: https://forms.gle/5gHaBpoS2FdYvvbK9
Po registracijos susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko.
Individuali konsultacija vyks nuotoliniu būdu ar gali vykti gyvai Vilniuje (pagal dalyvio pageidavimą).
Už darbuotojų dalyvavimą mindfulness 8 sav. programoje galime išrašyti sąskaitas įmonėms ir organizacijoms.
————————-
𝙈𝙊𝙆𝙔𝙈𝙐̨ 𝙋𝙍𝙊𝙂𝙍𝘼𝙈𝘼̨ 𝙎𝙐𝘿𝘼𝙍𝙊:
I. Įvadinė konsultacija. Siekiant užtikrinti grupės veiksmingumą ir dalyvių motyvaciją, norinčius dalyvauti programoje pirmiausiai kviečiame į įvadinę konsultaciją su mindfulness mokytoju. Šios konsultacijos trukmė – apie 30 min., jos kaina 19 eur. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad šie užsiėmimai netinka, specialistė terapeutas patars apie kitus galimus problemų sprendimo būdus. Jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, konsultacija įskaičiuojama į galutinę visos programos kainą.
II. 8 savaičių trukmės mokymai. Mokymus sudaro 8 kassavaitiniai 3 ak.val. trukmės užsiėmimai trečiadienių vakarais.
III. Mokymų medžiaga ir praktikų bei dėmesingo įsisąmoninimo meditacijų įrašai. Po kiekvieno užsiėmimo dalyviai gauna edukacinę medžiagą ir praktikų bei meditacijų įrašus tolesniam savarankiškam praktikavimui tiek viso kurso metu, tiek ir po kurso.
IV. Mindfulness diena vyksta ONLINE. Ji skirta visų gautų žinių užtvirtinimui ir trunka visą dieną (nuo 10 iki 17 val.), daug dėmesio skiriama svarbiausių pratimų išbandymui, jų atlikimui praktiškai, susipažinimui su papildomomis gilesnėmis praktikomis, tiesiogiai prižiūrint patyrusiems specialistams.
Mindfulness diena – 29 eur (!šio kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą!), data bus patikslinta.
Užsiėmimus ves sertifikuota Mindfulness mokytoja gydytoja Nida Silienė, http://e-psichoterapija.lt/nida-siliene/
————————-
𝙆𝘼𝙎 𝙔𝙍𝘼 𝙎𝙑𝘼𝙍𝘽𝙐 𝘿𝘼𝙇𝙔𝙑𝘼𝙐𝙅𝘼𝙉𝙏?
• Apsispręsti į savo dienotvarkę įtraukti bent 10-15 min. laiko kasdien praktikavimui. Tai padės įgauti asmeninę patirtį išbandant skirtingas mindfulness praktikas ir tyrinėjant, kas tinkamiausia asmeniškai pritaikant naujus įgūdžius kasdieniniame gyvenime. Reguliarus praktikavimas padės suformuoti naujus įpročius.
• Būti atviram naujai patirčiai ir leisti sau patirti įvairius mindfulness praktikų aspektus.
• Jūsų netenkina tai, kaip jaučiatės ir norite mokytis, dėti reguliarias pastangas siekiant pokyčių.
• Per 8 savaites, susitikdami kiekvieną trečiadienį, praktikuosime mindfulness pratimus ir meditacijas bei leisime sau patyrinėti:
-kokios yra mūsų autopilotinės reakcijos;
-kaip mes reaguojame į streso sukėlėjus;
-atpažinti, kas mums dažniausiai sukelia stresą;
-kaip, ugdant dėmesingumą, priimti sudėtingus gyvenimo pokyčius ar net nemalonius kūno potyrius su atjauta ir meile sau;
-kaip savyje sąmoningai skatinti pozityvias patirtis;
-kaip rasti vidinę ramybę, darant kvėpavimo, kūno skenavimo ir kitas mindfulness meditacijas;
-kokie yra geriausi pasirūpinimo savimi būdai;
-kaip galime kitaip reaguoti į nemalonias emocijas ir nepriklausyti nuo savo negatyvių minčių;
– kaip savo viduje keisti savo požiūrį į kitus žmones ir paleisti nuoskaudas;
– kokias būdais galime ir toliau auginti savo sąmoningumą.
————————-
𝗞𝗔𝗜𝗣 𝗩𝗘𝗜𝗞𝗜𝗔 𝗦̌𝗜 𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠𝗔?
Dėmesingo įsisąmoninimo (Mindfulness) pratimai ir meditacijos:
– Padeda valdyti stresą, skausmą ir kiekvienos dienos iššūkius;
– Mažina nerimą ir vidinę įtampą;
– Stiprina dėmesio koncentraciją ir atmintį;
– Gerina santykius su aplinkiniais;
– Didina darbingumą ir moko mėgautis kasdieninėmis veiklomis;
– Mažina nuovargį ir gerina miego bei poilsio kokybę;
– Didinti bendrą pasitenkinimą gyvenimu ir savimi.
Užsiėmimai nerekomenduojami asmenims, turintiems psichozinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą arba ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Šiuo atveju rekomenduojame kreiptis individualiai psichoterapeuto konsultacijai.
————————-
𝗠𝗢𝗞𝗬𝗠𝗨̨ 𝗞𝗔𝗜𝗡𝗔:
1. Viso kurso kaina (8 užsiėmimai + įvadinė konsultacija + mindfulness diena) – 199 eur.
2. Įvadinės konsultacijos kaina – 19 eur (jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, ši kaina įskaičiuojama į galutinę viso kurso sumą).
3. Mindfulness diena – 29 eur (kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą).
————————-
𝘼𝙋𝙄𝙀 𝙈𝙀𝙏𝙊𝘿𝘼̨:
Mindfulness metodika, kuri susideda iš moksliniais tyrimais patvirtintų meditacinių užsiėmimų bei psichoterapijos (kognityvinės elgesio terapijos) pagrindų, šiuo metu viena plačiausiai naudojamų pasaulyje kaip efektyvus pasirūpinimo savimi ir psichologinės bei emocinės sveikatos gerinimo, depresijos ir depresijos atkryčio prevencijos būdų.
Mindfulness grupes lanko įvairiausio amžiaus žmonės, siekiantys pagerinti savo gyvenimo kokybę, varginami streso ar susiduriantys su psichologiniais sunkumais. Kaip streso mažinimo būdą šią metodiką taiko įvairiausių sudėtingų ir stresą patiriančių profesijų atstovai: nuo karių iki mokytojų bei gydytojų, verslininkų. Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų. Vakarų šalyse plačiai taikomas ir valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose.
Sąmoningumo meditacija praktikuojama įvairiose kompanijose – nuo JAV Rytuose esančio Volstryto iki Vakaruose įsikūrusio Silicio slėnio. Ja naudojasi Google ir NASA specialistai, jos principus taiko elitiniai JAV kariai, Didžiojoje Britanijoje mindfulness programos diegiamos ir parlamente, ir švietimo sistemoje.
————————-
𝟭𝟬 𝗦𝗩𝗔𝗥𝗕𝗜𝗔𝗨𝗦𝗜𝗨̨ 𝗣𝗥𝗜𝗘𝗭̌𝗔𝗦𝗖̌𝗜𝗨̨, 𝗞𝗢𝗗𝗘̇𝗟 𝗠𝗨𝗠𝗦 𝗥𝗘𝗜𝗞𝗜𝗔 𝗠𝗜𝗡𝗗𝗙𝗨𝗟𝗡𝗘𝗦𝗦
1. Gerėja gebėjimas susikaupti bei valdyti dėmesį, tampame sąmoningesni
2. Didėja vidinė ramybė, psichologinis stabilumas bei atsparumas
3. Išauga galimybės suvaldyti stresines reakcijas
4. Mažėja fizinė ir emocinė įtampa
5. Švelnėja emocinės reakcijos į sunkias situacijas
6. Pagerėja bendravimas ir bendradarbiavimas su kitais
7. Daugėja teigiamų emocijų
8. Gerėja darbingumas, jaučiame daugiau energijos
9. Gerėja gebėjimas pastebėti savo poreikius
10. Geriau išsimiegame
Norinčiuosius prisijungti, kviečiame registruotis užpildžius šią formą: https://forms.gle/5gHaBpoS2FdYvvbK9
Programa paremta Jon Kabat Zinn „Mindfulness based Stress Reduction“ 8 savaičių programa, skirta intensyvių dėmesingumo pratybų įsisavinimui ir kognityvine elgesio terapijos metodika.
Po 8 sav. Mindfulness užsiėmimų dalyviai pažymi, jog jų gyvenime sumažėjo vertinimų, kritikos, pradėjo pastebėti savo paties mintis, emocijas ir kūno pojūčius tarsi iš šalies ir nebeįsitraukti bei dažniau neigiamas patirtis keisti pozityviomis.
Mindfulness praktikos nėra sudėtingos, tačiau svarbus nuolatinis praktikavimas, ko pasėkoje išmokstama išbūti su visais, net ir slegiančiais jausmais, skausmu ir kitais sunkumais. Dalis dalyvių pastebi, jog patiria mažiau persivalgymo epizodų ar lengviau išeina iš žalingų įpročių.
Mindfulness pratimai padeda spręsti ne tik sveikatos problemas, bet ir padidinti darbo efektyvumą – moko dirbti labiau susikaupus, nesiblaškyti pereinant nuo vieno darbo prie kito, padaryti daugiau per mažesnį laiko tarpą. Taip pat – išmokti kokybiškai pailsėti per trumpesnį laiko tarpą. Be to, pratimai padeda subalansuoti dienotvarkę, darbo ir poilsio ritmą. Daugelis dalyvių pabrėžia, kad jie pradėjo lengviau bendrauti su šeimos nariais, pagerėjo santykiai su aplinkiniais.
Padovanok sau ar savo svarbiam žmogui LAIKĄ TIK SAU ir galimybę išmokti, kaip ugdyti savo dėmesingumą ir atsparumo stresui įgūdžius