Apie mindfulness ir jo mokymąsi

Mindfulness

Your Journey to a Fulfilling Life

5 SVARBIAUSIOS PRIEŽASTYS kodėl reikia mokytis MINDFULNESS ir kaip tai padaryti lengviausiu būdu?

Apie mindfulness ir jo mokymąsi

Mindfulness

Mindfulness

5 SVARBIAUSIOS PRIEŽASTYS kodėl reikia mokytis MINDFULNESS ir kaip tai padaryti lengviausiu būdu?

Pirma – turėsite įrankius, kurių pagalba galėsite reguliuoti stresą

Antra – atpažinsite savo automatines reakcijas ir išmoksite tai kontroliuoti

Trečia – galėsite išbūti su fiziniu diskomfortu ir įtampa

Ketvirta – lengviau susikaupsite, pastebėsite kas vyksta čia ir dabar

Penkta – gebėsite „paleisti” sunkias mintis, slegiančius jausmus ir pojūčius

Taip pat:

  • Galėsite kryptingai valdyti savo dėmesį
  • Atsiras geresnis ryšys su savo kūnu
  • Pagerės bendravimas ir bendradarbiavimas su savimi ir kitais
  • Pagerės miego kokybė
  • Protas ir kūnas taps ramesni
  • Atsiras daugiau kantrybės
  • Bus daugiau pusiausvyros
  • Apibendrinant galime teigti, kad pagerės ne tik psichologinė, bet ir fiziologinė būsena

KAIP GREIČIAUSIAI IR LENGVIAUSIAI TO IŠMOKTI bei kodėl verta to mokytis 8 savaičių trukmės specialioje grupėje?

Tokia grupė yra skirta asmenims, norintiems įgauti PRAKTINIŲ įgūdžių kasdienai. Didžiąją užsiėmimų dalį sudaro patyriminės praktikos, kurių metu mokomės stebėti, (at)pažinti, tyrinėti, kaip funkcionuoja mūsų psichika, kūnas, kaip mes reaguojame įvairiose situacijose, ypatingai susiduriant su mums iššūkių keliančiomis situacijomis, stresu, nerimu, įtampa, neapibrėžtumu. Reguliariai praktikuojant galime stebėti, kaip lavėja mūsų dėmesingumas, įgūdis ištalpinti/išbūti su mums diskomfortą keliančiais jausmai ir patirtimis, nereaguojant automatiškai, o renkantis labiau mūsų poreikius atliepiančius, išmintingesnius ir sveikesnius būdus. Dėl to gali gerėti mūsų kasdienio gyvenimo kokybė, augti mūsų psichologinis atsparumas, lavinamas kūrybiškumas. Užsiėmimų metu taip pat įpinami ir atjauta grįstų praktikų elementai, galintys padėti (už)megzti, auginti, puoselėti geranoriškesnį, labiau palaikantį, daugiau pasirūpinimu, mažiau vidiniu kritiku paremtą santykį su savimi ir kitais.

Grupėje paprastai gali dalyvauti tiek pradedantieji, tiek ir jau susipažinę su dėmesingo įsisąmoninimo grįstomis metodikomis, tačiau ir norintiems gilinti ar atnaujinti jau turimus įgūdžius. Pratybų metu gausite visą informaciją, su kuria galėsite praktikuoti savarankiškai.

Dėmesingo įsisąmoninimo (Mindfulness) praktikas galima praktikuoti ir savarankiškai (jų daug rasite, pavyzdžiui, Žmogaus instituto Youtube kanale), bet grupiniai užsiėmimai turi labai daug savų privalumų, pavyzdžiui:

  • Galimybė paskirti laiko SAU reguliariai praktikuoti – susitinkame kiekvieną savaitę tokiu pat metu 8 savaites, skiriame 3 ak.val. patyriminėms praktikoms ir pratyboms. Juk žinome kaip sunku kažką pradėti savarankiškai, o patirtis rodo, kad dirbant grupėje, viskas gaunasi daug paprasčiau ir lengviau. Taigi, darbas grupėje tai puiki galimybė pradedančiajam suformuoti įprotį ir pasibaigus grupei toliau praktikuoti savarankiškai.
  • Grupiniame formate saugioje aplinkoje turime galimybę dalintis įžvalgomis ir nuomonėmis, aptarti visokias savo patirtis (tiek vertinamas kaip teigiamas, tiek kaip neigiamas), kurios kyla praktikuojant, išgirsti kitų dalyvių iššūkius. Įsisąmoninti mūsų bendražmogiškumą, netobulumą, pažeidžiamumą ir galimybes su palaikymu ir parama siekti norimų pokyčių.
  • Grupės dalyviai gauna daug papildomos medžiagos, t.y. gauna garso įrašus, išsamią mokomąją medžiagą, gaires, kaip praktikuoti, ypač vėliau savarankiškai.

KAM ŠI PROGRAMA NEREKOMENDUOJAMA?

Užsiėmimai nerekomenduojami asmenims, turintiems psichinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą arba ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Šiuo atveju rekomenduojame kreiptis individualiai psichoterapeuto konsultacijai.

𝗔𝗣𝗜𝗘 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗗𝗔̨

Mindfulness metodika, kuri susideda iš moksliniais tyrimais pagrįstų meditacinių užsiėmimų bei psichoterapijos (kognityvinės elgesio terapijos) pagrindų, šiuo metu viena plačiausiai naudojamų pasaulyje kaip efektyvus pasirūpinimo savimi ir psichologinės bei emocinės sveikatos gerinimo, depresijos ir depresijos atkryčio prevencijos būdų.
Mindfulness grupes lanko įvairiausio amžiaus žmonės, siekiantys pagerinti savo gyvenimo kokybę, varginami streso ar susiduriantys su psichologiniais sunkumais. Kaip streso mažinimo būdą šią metodiką taiko įvairiausių sudėtingų ir stresą patiriančių profesijų atstovai: nuo karių iki mokytojų bei gydytojų, verslininkų. Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų. Vakarų šalyse plačiai taikomas ir valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose.

Sąmoningumo meditacija praktikuojama įvairiose kompanijose – nuo JAV Rytuose esančio Volstryto iki Vakaruose įsikūrusio Silicio slėnio. Ja naudojasi Google ir NASA specialistai, jos principus taiko elitiniai JAV kariai, Didžiojoje Britanijoje mindfulness programos diegiamos ir parlamente, ir švietimo sistemoje.

MINDFULNESS MOKYTOJAI

Paprastai grupė vyksta gyvai arba nuotoliniu būdu, kuris yra labai efektyvus ir patogus tiems, kam sunkiau atvykti į numatytą vietą. Grupes veda ŠIUOLAIKINĖS PSICHOLOGIS IR PSICHOTERAPIJOS CENTRO specialistai, Mindfulness mokytojai, baigę intensyvius Mindfulness mokytojų ruošimo bei tobulinimosi kursus, trunkančius ne vienerius metus, bei sukaupę didelį patirties bagažą.

MINDFULNESS DIENA

Be 8-nių savaitinių užsiėmimų vakarais viena pilna diena, paprastai kažkurį savaitgalį, būna skirta praktikų įsisavinimui ir tobulinimui, ir vadinama Mindfulness diena. Mindfulness dieną veda metodikos pradininkas Lietuvoje dr. Julius Neverauskas.

Informacija apie artimiausias Mindfulness grupes mūsų Naujienose.