Nervinės bulimijos psichologinės korekcijos programa

Psichologinė pagalba grupėje 

Pradžia 2021-11-10 | Trečiadieniais | Trukmė – 12 savaičių | Nuotoliniu būdu-online

Programos lektoriai ir grupės vedėjai: gyd. dr. J. Neverauskas, kartu su gyd. N. Rogalskyte ir mindfulness mokytoja E. Adomaviče

Programos dalyviai gaus KOMPLEKSINĘ NERVINĖS BULIMIJOS PSICHOLOGINĖS KOREKCIJOS PAGALBĄ, paremtą šiuolaikinėmis, moksliniais tyrimais grįstomis psichoterapinėmis metodikomis, bei palaikymą VISOS PROGRAMOS METU ir PO JOS. 

APIE PROGRAMĄ:

– Programą sudarys 12 vakarinių grupinių užsiėmimų, kurių dalyviai gaus papildomą vaizdo ir tekstinę mokomąją medžiagą;

– Individualios konsultacijos;

– Papildomi/palaikomieji/pastiprinamieji užsiėmimai kiekvieną mėnesį pasibaigus programai, skirti tolimesniam progresui ir atkryčio prevencijai;

– Uždara palaikomoji Facebook grupė su specialistų komentarais ir refleksijomis;

– Papildomi dr. Juliaus Neverausko seminarai norintiesiems (gali dalyvauti tik grupių dalyviai) už specialią kainą.

Psichoterapinius užsiėmimus ves gydytojas-psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas kartu su gydytoja, KET praktike Neringa Rogalskytė ir sertifikuota įsisąmoninimo (mindfulness) mokytoja bei KET praktike Egle Adomaviče.

Pradžia – 2021 m. lapkričio 10 d. Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu („online“) per ZOOM platformą. Mokymus organizuoja – VšĮ ŠIUOLAIKINĖS PSICHOLOGIJOS IR PSICHOTERAPIJOS CENTRAS kartu su ŽMOGAUS PSICHOLOGIJOS INSTITUTU.

Registruotis kviečiame užpildžius šią formą: https://forms.gle/ztzWSenXLZPq1ZLe8 arba el.paštu info@psichoterapija.info. Dėl papildomos informacijos galima skambinti tel. +370 616 53444, +370 671 88388 ir rašyti neringa.rogalskyte@gmail.com arba egle.adomavice@psichoterapija.info .

 

nervinės bulimijos simptomai

 

Programa skirta asmenims:

– Kurie serga nervine bulimija, t.y. patiria pasikartojančius persivalgymo priepuolius, lydimus kompensacinio elgesio (vėmimas, laisvinamųjų vaistų arba diuretikų vartojimas, intensyvus fizinis krūvis, ir pan.);

– Turintiems motyvaciją sveikti ir dėti intensyvias pastangas suvaldyti savo ligą. 

Kas praktiškai vyks programos metu?

– Mokysimės praktiškai pasinaudoti moksliškai pagrįstomis nervinės bulimijos psichoterapijos metodikomis, siekiant atsisakyti disfunkcinio elgesio ir pašalinti nervinės bulimijos simptomus;

– Bus suteiktos visos svarbiausios žinios ir įgūdžiai reikalingi normalizuoti santykį su maitinimosi procesu ir elgesiu bei maistu ir savo kūnu;

– Mokysimės tvarkytis su trigeriais, lemiančiais nervinės bulimijos priepuolius;

– Užmegsime tvirtesnį, brandesnį, geranoriškesnį, atjaučiantį santykį su savo kūnu ir savimi pačiais;

– Mokysimės reguliuoti emocijas ir emocinį santykį su valgymu moksliškai pagrįstais būdais; 

– Įgausime žinių ir įgūdžių kaip tenkinti savo tikruosius giluminius poreikius, kuriuos slepia impulsyvaus valgymo priepuoliai ir kompensacinis elgesys; 

– Mokysimės valdyti nervinės bulimijos metu pasireiškiantį kompensacinį elgesį ir išvengti jo;

– Mokysimės suprasti, reflektuoti ir valdyti valgymo procesą bei jo metu kylančius psichologinius fenomenus;

– Įgausime žinių ir įgūdžių, leidžiančių normalizuoti vegetacinės nervų sistemos, užtikrinančios vidaus organų nervinę reguliaciją veiklą ir sutrikusią virškinimo sistemos fiziologiją; 

– Lavinsime struktūruoto ir sąmoningumu grįsto valgymo įgūdžius; 

– Naudosime moksliškai pagrįstas psichologinės būklės gerinimo metodikas; 

– Įgausime fizinę ir psichologinę gerovę didinančių kompetencijų, kurias programos dalyviai galės naudoti gyvenimo kokybės gerinimui ilgą laiką;

– Sieksime galutinio rezultato – nervinės bulimijos simptomų išnykimo ir tvaraus sveikimo proceso, taip pat bendros psichologinės būsenos pagerėjimo.  

Nervinės bulimijos psichologinės korekcijos programą SUDARYS:

– ĮVADINĖ KONSULTACIJA (privaloma) su Egle Adomaviče arba Neringa Rogalskyte nuotoliniu būdu/gyvai. Konsultacijos kaina – 35 eurai. Konsultacijos metu įvertinamos dalyvio problemos, suteikiama informacija apie planuojamų užsiėmimų metodikas, atsakoma į klausimus. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad šie užsiėmimai netinka, konsultantė informuos apie kitus galimus problemų sprendimo būdus. Taip pat, tolimesnių konsultacijų metu, gali būti sudaromas individualus problemų sprendimo planas ir padedama jį įgyvendinti. 

– PAGRINDINIS GRUPINIŲ UŽSIĖMIMŲ PROGRAMOS KURSAS – 12 vakarinių grupinių užsiėmimų, 1 kartą per savaitę, trečiadieniais, nuo spalio 20 dienos. Grupė vyks nuo 18.00 iki 21.00 val.  

– Vieno užsiėmimo (3 val. trukmės) kaina yra 29 eurai, 348 eurai už 12 užsiėmimų. Mokama per 2 kartus po 174 Eurus, t.y. 174 eurus iki lapkričio 8 d., o likusią sumą (174 eurus) iki gruodžio 20 d. SVARBU! Norintiems sumokėti iš karto taikoma NUOLAIDA – 288 eurų (vieno užsiėmimo kaina – 24 eurai), sumokant šią sumą iki spalio 20 d.

– Programos dalyviai gaus Juliaus Neverausko, kartu su Neringa Rogalskyte ir Egle Adomaviče, parengtą MOKOMĄJĄ TEKSTINĘ IR VAIZDO MEDŽIAGĄ PRIEŠ KIEKVIENĄ UŽSIĖMIMĄ (iš viso 12 komplektų), skirtą edukacijai, savipagalbai ir savarankiškoms praktikoms. Medžiaga bus atsiųsta savaitę prieš kiekvieną užsiėmimą. Grupių dalyviams siūloma išsamiai susipažinti su atsiųsta medžiaga prieš užsiėmimą, nes užsiėmimuose daugiausiai dėmesio bus skirta praktiniam žinių pritaikymui įgūdžių lavinimui. 

– DALYVAVIMAS UŽDAROJE FB GRUPĖJE, kurioje dalyvių pasisakymus, iššūkius ir problemas reflektuos ir komentuos Julius Neverauskas ir Eglė Adomavičė bei Neringa Rogalskytė. 

Ką PAPILDOMAI gaus programos dalyviai?

– Papildomų individualių konsultacijų pas Neringą Rogalskytę arba Eglę Adomavičę galimybė už specialią kainą (25 eurai). Papildomos konsultacijos, skirtos individualiems klientų poreikiams tekinti ir specifinėms problemoms spręsti, labai rekomenduojamos esat sudėtingesniems ir daugiau iššūkių keliantiems atvejams.

Vienos papildomos konsultacijos pas dr. Julių Neverauską galimybę už specialią kainą (39 eurai).

– Po užsiėmimų kiekvieno mėnesio pirmą pirmadienį programą pabaigusiems dalyviams organizuojami papildomi/palaikomieji/pastiprinamieji užsiėmimai.

Kokios psichologinės intervencijos naudojamos programoje?

ŠI PROGRAMA REMIASI ŠIUOLAIKINĖS PSICHOLOGIJOS IR PSICHOTERAPIJOS (KOGNITYVINĖS IR ELGESIO TERAPIJOS, ĮSISĄMONINIMU GRĮSTOS PSICHOLOGIJOS, DIALEKTINĖS ELGESIO TERAPIJOS, PRIĖMIMO IR ĮSIPAREIGOJIMO TERAPIJOS, KŪNO TERAPIJOS BEI SCHEMŲ TERAPIJOS) PASIEKIMAIS.

Naudojamos:

– Kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) praktikos, padedančios suprasti disfunkcinio mąstymo bei elgesio kilmę ir juos keisti siekiant kuo greitesnio sveikimo. Taip pat KET metodikos bus naudojamos santykio su kūnu bei emocinės savireguliacijos normalizavimui, darbui su mąstymo ir suvokimo klaidomis, psichologinę pusiausvyros ir atsparumo didinimui. Praktinis darbas ir įgūdžių ugdymas.

– Įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos ir praktikos savirefleksijos didinimui, santykio su maistu normalizavimui ir sąmoningo valgymo ugdymui. Praktinis darbas ir įgūdžių ugdymas.

– Emocijų reguliavimas ir valgymo psichologinė kontrolė naudojant dialektinės elgesio terapijos metodus. Praktinis darbas ir įgūdžių ugdymas.

– Schemų terapija, skirta asmenybės ypatumų, skatinančių valgymo sutrikimą perdirbimui. Praktinis darbas ir įgūdžių ugdymas.

– Darbas su psichologinėmis asmens stiprybėmis, vertybėmis ir jų panaudojimas siekiant kuo greitesnio sveikimo proceso skatinimo ir psichologinio gerbūvio jausmo stiprinimo. Praktinis darbas ir įgūdžių ugdymas.

– Valios ugdymas, teisingų įpročių formavimas, motyvacijos skatinimas, psichologinio atsparumo ir tvirtabūdiškumo didinimas naudojant integralias psichoterapines metodikas. Praktinis darbas ir įgūdžių ugdymas.

– Kūno fiziologijos normalizavimo skatinimas, mokslu grįsta mityba, kūno praktikos ir fiziniai pratimai taikant psichologines intervencijas. Praktinis darbas ir įgūdžių ugdymas.

– Kitos psichologinės intervencijos ir praktikos (psichologinio atsparumo, atjautos, savivertės praktikos ir kt.)

Kur ir kaip vyks užsiėmimai?

– Grupiniai užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu („online“) per ZOOM platformą.

– Individualios konsultacijos vyks nuotoliniu būdu ZOOM platformą arba Vilniuje/Kaune, ŠIUOLAIKINĖS PSICHOLOGIJOS IR PSICHOTERAPIJOS CENTRO patalpose.

– Grupėje bus iki 12 dalyvių, vietų skaičius ribotas, pirmenybė bus teikiama anksčiau užsiregistravusiems. 

Registruotis kviečiame užpildžius šią formą: https://forms.gle/ztzWSenXLZPq1ZLe8 arba el.paštu info@psichoterapija.info. Dėl papildomos informacijos galima skambinti tel. +370 616 53444, +370 671 88388 ir rašyti neringa.rogalskyte@gmail.com arba egle.adomavice@psichoterapija.info .