Patyriminė dėmesingumu (MINDFULNESS) bei ATJAUTA ir KOGNITYVINE ELGESIO TERAPIJA grįsta STRESO VALDYMO grupė

Patyriminė dėmesingumu (MINDFULNESS) bei ATJAUTA ir KOGNITYVINE ELGESIO TERAPIJA grįsta STRESO VALDYMO grupė

Registracija: https://forms.gle/zTShoNzDwBAuDu5U7

Pradžia: 2022 m. kovo 23 d. – pabaiga 2022 m. gegužės 11 d.
Grupės trukmė: 8 savaitės
Užsiėmimai vyks GYVAI, adresu Slucko g. 6/Lvovo g.7, Vilnius

TREČIADIENŲ VAKARAIS, nuo 18.30 iki 21.00 val.

Kaip išlikti ramiam ir sveikam šiais skubėjimo, technologijų ir įtampos laikais?

Patyriminių mokymų programa, skirta streso ir nerimo valdymui, įtampos mažinimui, psichologinio atsparumo ir darbingumo didinimui, profesinio perdegimo ir depresijos atkryčio prevencijai, gyvenimo kokybei gerinti ir vidinei ramybei atstatyti.

Užsiėmimus ves sertifikuota Mindfulness mokytoja Inga Simaitienė.

Dr. Julius Neverauskas pateiks Mindfulness įvadą ir ves Mindfulness dieną.

Taip pat, esant galimybei, grupės dalyviai bus kviečiami į uždarus „Žmogaus psichologijos instituto“ seminarus.

Registruotis kviečiame užpildžius šią formą https://forms.gle/zTShoNzDwBAuDu5U7 arba el.paštu konsultacijos@psichoterapija.info

Po registracijos susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko, telefonas pasiteirauti +37061031310 (Inga Simaitienė).

Dėmesingo įsisąmoninimo (Mindfulness) pratimai ir meditacijos:
– Padeda valdyti stresą, skausmą ir kiekvienos dienos iššūkius;
– Mažina nerimą ir vidinę įtampą;
– Stiprina dėmesio koncentraciją ir atmintį;
– Gerina santykius su aplinkiniais.
– Didina darbingumą ir moko mėgautis kasdieninėmis veiklomis.
– Mažina nuovargį ir gerina miego bei poilsio kokybę.
– Didinti bendrą pasitenkinimą gyvenimu ir savimi.

MOKYMŲ PROGRAMĄ SUDARO:

I. Įvadinė konsultacija. Siekiant užtikrinti grupės veiksmingumą ir dalyvių motyvaciją, norinčius dalyvauti programoje pirmiausiai kviečiame į įvadinę konsultaciją su mindfulness mokytoju. Šios konsultacijos trukmė – 30 min., jos kaina 19 eur. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad šie užsiėmimai netinka, specialistė patars apie kitus galimus problemų sprendimo būdus. Jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, konsultacija (19 eur) įskaičiuojama į galutinę visos programos kainą.
II. Įvadinė paskaita skirta supažindinimui su sąmoningu dėmesingumu (mindfulness) grįstos kognityvinės terapijos principais, su šios praktikos pagrįstumu. Mindfulness dieną ves gydytojas psichoterapeutas dr. J. Neverauskas.
III. 8 savaičių trukmės mokymai. Mokymus sudaro 8 kassavaitiniai 3 ak.val. trukmės užsiėmimai trečiadienio vakarais gyvai, adresu Slucko g. 6/Lvovo g.7, Vilnius.
Per 8 savaites, susitikdami kiekvieną trečiadienį, saugioje ir psichologiškai komfortiškoje, konfidencialioje aplinkoje, praktikuosime mindfulness pratimus ir meditacijas bei leisime sau patyrinėti:
-kokios yra mūsų autopilotinės reakcijos;
-kaip mes reaguojame į streso sukėlėjus;
-atpažinti, kas mums dažniausiai sukelia stresą;
-kaip, ugdant dėmesingumą, priimti sudėtingus gyvenimo pokyčius ar net nemalonius kūno potyrius su atjauta ir meile sau;
-kaip savyje sąmoningai skatinti pozityvias patirtis;
-kaip rasti vidinę ramybę darant kvėpavimo, kūno skenavimo ir kitas mindfulness meditacijas;
-kokie yra geriausi pasirūpinimo savimi būdai;
-kaip galime kitaip reaguoti į nemalonias emocijas ir nepriklausyti nuo savo negatyvių minčių;
– kaip savo viduje keisti savo požiūrį į kitus žmones ir paleisti nuoskaudas;
– kokias būdais galime ir toliau auginti savo sąmoningumą.

Užsiėmimus ves Inga Simaitienė, mindfulness mokytoja, Lietuvos Įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė. Inga taip pat yra sertifikuota kūno praktikų specialistė, pozityvios psichologijos bei atjauta grįsto gyvenimo programų dalyvė, praktiškai taikanti daugybę šių technikų savo daugiau kaip 10 metų vystomame versle.

IV. Mindfulness diena skirta visų gautų žinių užtvirtinimui ir trunka visą dieną, daug dėmesio skiriama svarbiausių pratimų išbandymui, jų atlikimui praktikoje, susipažinimui su papildomomis praktikomis, tiesiogiai prižiūrint patyrusiam specialistui.
Užsiregistravus su jumis susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko.

MOKYMŲ KAINA:

1. Viso kurso kaina (8 užsiėmimai + įvadinė konsultacija + mindfulness diena) – 199 eur.
2. Įvadinės konsultacijos kaina – 19 eur (jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, ši kaina įskaičiuojama į galutinę viso kurso sumą).
3. Įvadinė paskaita – nemokamai. Užsiregistravę į kursą dalyviai gaus specialiąją nuorodą.
4. Mindfulness diena – 29 eur (kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą).

PAPILDOMAI:

1. Mokymo dalyviai gauna išsamią mokymų medžiagą, meditacijų garso įrašus.
2. Pageidaujantys mokymų dalyviai gauna mokymų baigimo pažymėjimus.

KAS RODO, KAD ESATE PASIRUOŠĘ ŠIAI PROGRAMAI?

• Jums nepatinka, kaip jaučiatės ir esate pasiruošę dėti pastangas, kad situacija keistųsi.
• Norite/gebate mokytis ir dėti reguliarias pastangas.
• Į savo dienotvarkę galėsite įtraukti bent 20 min. laiko kasdieninėms pratyboms.
10 SVARBIAUSIŲ PRIEŽASČIŲ, KODĖL MUMS REIKIA MINDFULNESS
1. Gerėja gebėjimas susikaupti bei valdyti dėmesį, tampame sąmoningesni
2. Didėja vidinė ramybė, psichologinis stabilumas bei atsparumas
3. Išauga galimybės suvaldyti stresines reakcijas
4. Mažėja fizinė ir emocinė įtampa
5. Švelnėja emocinės reakcijos į sunkias situacijas
6. Pagerėja bendravimas ir bendradarbiavimas su kitais
7. Daugėja teigiamų emocijų
8. Gerėja darbingumas, jaučiame daugiau energijos
9. Gerėja gebėjimas pastebėti savo poreikius
10. Geriau išsimiegame

KAM ŠI PROGRAMA NEREKOMENDUOJAMA?

Užsiėmimai nerekomenduojami asmenims, turintiems psichozinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą arba ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Šiuo atveju rekomenduojame kreiptis individualiai psichoterapeuto konsultacijai.

IŠSAMIAU APIE METODĄ:

Mindfulness metodika, kuri susideda iš moksliniais tyrimais validuotų meditacinių užsiėmimų bei psichoterapijos (kognityvinės elgesio terapijos) pagrindų, šiuo metu viena plačiausiai naudojamų pasaulyje kaip efektyvus pasirūpinimo savimi ir psichologinės bei emocinės sveikatos gerinimo, depresijos ir depresijos atkryčio prevencijos būdų.

Mindfulness grupes lanko įvairiausio amžiaus žmonės, varginami streso, susiduriantys su psichologiniais sunkumais ar kenčiantys nuo lėtinių ligų. Kaip streso mažinimo būdą šią metodiką taiko įvairiausių sudėtingų ir stresą patiriančių profesijų atstovai: nuo karių iki mokytojų bei gydytojų, verslininkų.

Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų. Vakarų šalyse plačiai taikomas ir valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose.

Sąmoningumo meditacija praktikuojama įvairiose kompanijose – nuo JAV Rytuose esančio Volstryto iki Vakaruose įsikūrusio Silicio slėnio. Ja naudojasi Google ir NASA specialistai, jos principus taiko elitiniai JAV kariai, Didžiojoje Britanijoje mindfulness programos diegiamos ir parlamente, ir švietimo sistemoje.

Šiais metais mindfulness praktikų efektyvumą išbandė tiek privatūs klientai, tiek organizacijos, susidūrusios su dideliais pandemijos situacijos sukeltais iššūkiais.

Programa paremta Jon Kabat Zinn „Mindfulness based Stress Reduction“ 8 savaičių programa, skirta intensyvių dėmesingumo pratybų įsisavinimui ir kognityvine elgesio terapijos metodika.

Po 8 sav. Mindfulness užsiėmimų dalyviai pažymi, jog jų gyvenime sumažėjo vertinimų, kritikos, pradėjo pastebėti savo paties mintis, emocijas ir kūno pojūčius tarsi iš šalies ir nebeįsitraukti bei dažniau neigiamas patirtis keisti pozityviomis.

Mindfulness praktikos nėra sudėtingos, tačiau svarbus nuolatinis praktikavimas, ko pasėkoje išmokstama išbūti su visais, net ir slegiančiais jausmais, skausmu ir kitais sunkumais. Dalis dalyvių pastebi, jog patiria mažiau persivalgymo epizodų ar lengviau išeina iš žalingų įpročių.

Mindfulness pratimai padeda spręsti ne tik sveikatos problemas, bet ir padidinti darbo efektyvumą – moko dirbti labiau susikaupus, nesiblaškyti pereinant nuo vieno darbo prie kito, padaryti daugiau per mažesnį laiko tarpą. Taip pat – išmokti kokybiškai pailsėti per trumpesnį laiko tarpą. Be to, pratimai padeda subalansuoti dienotvarkę, darbo ir poilsio ritmą. Daugelis dalyvių pabrėžia, kad jie pradėjo lengviau bendrauti su šeimos nariais, pagerėjo santykiai su aplinkiniais.

Padovanok sau ar savo svarbiam žmogui LAIKĄ TIK SAU ir galimybę išmokti, kaip ugdyti savo dėmesingumą ir atsparumo stresui įgūdžius.

Registracija: https://forms.gle/zTShoNzDwBAuDu5U7