Renkama sąmoningu dėmesingumu (MINDFULNESS) grįstos kognityvinės terapijos programa

Renkama sąmoningu dėmesingumu (MINDFULNESS) grįstos kognityvinės terapijos programos grupė.

Pradžia 2021 m. rugsėjo 20 d. – pabaiga 2021 m. lapkričio 15 d.

Užsiėmimai vyks ON-LINE, labai patogioje vartotojui ZOOM platformoje, pirmadienio vakarais, nuo 18.30 iki 21.00 val.

Registracijos forma 👉 : https://forms.gle/9DsJ8izCnPsT4Nm98

Tai patyriminių mokymų programa, skirta streso ir nerimo valdymui, įtampos mažinimui, psichologinio atsparumo ir darbingumo didinimui, gyvenimo kokybei gerinti.

Psichologinis atsparumas – šiuo metu ypač reikalingas gebėjimas, kai gyvename sudėtingame, nežinomybės kupiname laikotarpyje, patiriame daugiau streso ir nerimo.

Kurso programa parengta taip, kad nuolat skubančiame pasaulyje stresą ir iššūkių patiriantis žmogus įgautų nuoseklios patirties ir įgūdžių, kaip galima atsipalaiduoti, nuraminti emocijas, kaip net sunkiose situacijose galima stabtelti ir priimti naudingus sprendimus, o sudėtingus gyvenimo pokyčius ar potyrius – su atjauta ir meile sau.

PROGRAMĄ SUDARO:

• Įvadinė paskaita
• 8 vakariniai 3 ak. val. trukmės užsiėmimai kartą savaitėje pirmadieniais
• Intensyvių praktikų „Mindfulness diena“ šeštadienį ar sekmadienį
• Individuali įvadinė konsultacija
Mindfulness dieną ves ir įvadinę paskaitą pateiks gydytojas-psichoterapeutas dr. J. Neverauskas.
Užsiėmimus ves Edita Tamulienė, sertifikuota mindfulness mokytoja, LSMU Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos praktikė (daugiau apie mokytoją www.animo.lt)

MOKYMŲ KAINA:

Viso kurso kaina (8 vakariniai užsiėmimai + įvadinė konsultacija+ mindfulness diena) – 199 eur.
Įvadinės konsultacijos kaina – 19 eur (jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, ši kaina įskaičiuojama į viso kurso kainą).

Įvadinė paskaita – nemokamai. Užsiregistravę į kursą dalyviai gaus specialiąją nuorodą į paskaitos įrašą.
Mindfulness diena – 29 eur (kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą, data bus patikslinta).

PAPILDOMAI GAUNAMA:

1. Mokymo dalyviai gauna išsamią mokymų medžiagą, 10 meditacijų garso įrašus.
2. Mokymų dalyviai gauna mokymų baigimo pažymėjimus.

KAS RODO, KAD ESATE PASIRUOŠĘ ŠIAI PROGRAMAI?

• Jums nepatinka, kaip jaučiatės ir esate pasiruošę dėti pastangas, kad situacija keistųsi.
• Norite/gebate mokytis ir dėti reguliarias pastangas.
• Į savo dienotvarkę galėsite įtraukti bent 20 min. laiko kasdieninėms pratyboms.

PO PROGRAMOS TIKĖTINI POKYČIAI:

• Didėja gebėjimas suvaldyti stresines situacijas
• Mažėja emocinio, priepuolinio valgymo
• Didėja vidinė ramybė ir psichologinis stabilumas
• Gerėja miegas, mažėja lėtiniai skausmai
• Gerėja santykiais su svarbiais žmonėmis
• Įgaunama emocinio lankstumo ir stabilumo
• Gerėja gebėjimas pastebėti savo poreikius
• Mažėja fizinė ir emocinė įtampa
• Didėja pasitikėjimas savimi, kantrybė

KAM ŠI PROGRAMA NEREKOMENDUOJAMA?

Užsiėmimai nerekomenduojami asmenims, turintiems psichozinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą arba ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Šiuo atveju rekomenduojame kreiptis individualiai psichoterapeuto konsultacijai.

IŠSAMIAU APIE METODĄ

Mindfulness metodika, kuri susideda iš moksliniais tyrimais validuotų meditacinių užsiėmimų bei psichoterapijos (kognityvinės elgesio terapijos) pagrindų, šiuo metu viena plačiausiai naudojamų pasaulyje kaip efektyvus pasirūpinimo savimi ir psichologinės bei emocinės sveikatos gerinimo, depresijos ir depresijos atkryčio prevencijos būdų.

Mindfulness grupes lanko įvairiausio amžiaus žmonės, varginami streso, susiduriantys su psichologiniais sunkumais ar kenčiantys nuo lėtinių ligų. Kaip streso mažinimo būdą šią metodiką taiko įvairiausių profesijų atstovai: nuo karių iki mokytojų bei gydytojų, verslininkų.

Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų. Vakarų šalyse plačiai taikomas ir valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose.

Sąmoningumo meditacija praktikuojama įvairiose kompanijose – nuo JAV Rytuose esančio Volstryto iki Vakaruose įsikūrusio Silicio slėnio. Ja naudojasi Google ir NASA specialistai, jos principus taiko elitiniai JAV kariai.

Mindfulness praktikų efektyvumą išbandė tiek privatūs klientai, tiek organizacijos, susidūrusios su dideliais pandemijos situacijos sukeltais iššūkiais, o nuotoliniu būdu vykusiuose tokiuose mokymuose jau dalyvavo net tik žmonės iš visos Lietuvos, bet ir lietuviai, gyvenantys Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje, Austrijoje.

IŠSAMIAU APIE MOKYMŲ PROGRAMĄ:

• Įvadinė konsultacija. Siekiant užtikrinti grupės veiksmingumą ir dalyvių motyvaciją, norinčius dalyvauti programoje pirmiausiai kviečiame į įvadinę konsultaciją su mindfulness mokytoju (telefonu ar on-line). Šios konsultacijos trukmė – 30 min., jos kaina 19 eur. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad šie užsiėmimai netinka, specialistė patars apie kitus galimus problemų sprendimo būdus. Jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, konsultacija (19 eur) įskaičiuojama į galutinę visos programos kainą.

• Įvadinė paskaita skirta supažindinimui su sąmoningu dėmesingumu (mindfulness) grįstos kognityvinės terapijos principais, su šios praktikos pagrįstumu.

• 8 savaičių trukmės mokymai. Mokymus sudaro 8 kassavaitiniai 3 ak.v al. trukmės užsiėmimai pirmadienio vakarais, nuo 18.30 iki 21.00 val., vykstantys nuotoliniu būdu, naudojant ZOOM.US platformą.

• Mindfulness diena skirta visų gautų žinių užtvirtinimui ir trunka visą dieną, daug dėmesio skiriama svarbiausių pratimų išbandymui, jų atlikimui praktikoje, susipažinimui su papildomomis praktikomis, tiesiogiai prižiūrint patyrusiam specialistui.

• Palaikymo grupė (fb messenger), kurioje galėsime bendrauti, užduoti klausimus, motyvuoti vieni kitus visą laiką tarp susitikimų.

Užsiregistravus su jumis susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko.
Registracijos forma: https://forms.gle/9DsJ8izCnPsT4Nm98
Išsamesnė informacija : tel. +370 682 15454, el.paštu: info@animo.lt
Daugiau apie mindfulness: Youtube kanale „Psichoterapijos ekspertai – Žmogaus institutas“, www.animo.lt, www.mindfulness.lt

DALYVIŲ ATSILIEPIMAI:

Kas buvo naudingiausia mindfulness mokymuose?

• „Pakeitė mano supratimą į gyvenimo kokybę, į bendravimą, į save pačią. Atsakymai aiškūs, pagrįsti moksliškai, tikslūs ir nekeliantys abejonių. Pagaliau suvokiau meditacijos esmę ir iš tikro pajutau jos naudą. Supratau kas yra įsisąmoninimas. Kai nusileisti iš padangių gyvenimo nežinia kur esančio į dabarties akimirką.“

• „Man labai padėjo atskirti kylančias emocijas jausmus nuo manęs pačios, daugiau pasitikėti savimi ir tuo, kad galiu pati pasirinkti kaip reaguoti į vieną ar kitą iškylančią sudėtingą situaciją. Daugiau ramybės patiriu kasdienybėje, pradėjau geriau miegoti .“

• „Padėjo keisti mano mąstymą, nes supratau kad gyvenau mažai ką kasdien matydama – tik bėgau ir laukiau kol gyvenimas pagerės ateityje, meilė ir atjauta sau – naujas požiūris ir praktikos tai puoselėti.
Kaip vertinate dalyvavimą ON-LINE?

• „Kadangi gyvenu Mažeikiuose, kitu būdu ir nebūtų pavykę dalyvauti, todėl be galo džiaugiuosi ON-LINE kursu.“

• Gyvenu užsienyje, todėl man svarbu, kad galėjau pabendrauti lietuvių kalba, o ypač medituoti gimtąja kalba.“

• „Šis būdas man labai priimtinas. Nors gyvenu Vilniuje ir galėčiau dalyvauti gyvai, mieliau rinkčiausi ON-LINE. Privalumai: laiko taupymas, meditacijos atlikimas patogiu būdu atsigulus, atsisėdus, įsiklausymas į kiekvieną kalbantį, atrodo, jis kalba būtent tau. Jutau ir bendrystę, ir grupės geranoriškumą bei šilumą.“Bendravimas tęsiasi ir po 8 savaičių kurso….

•„Mindfulness žiemos sesija įkvėpė daugybei naujų patirčių ir noro veikti kitaip. Nuo Velykų be vargo numečiau 12 kg.“

•”Kaip nekeista pastarosiomis dienomis labai daug galvojau apie mus visus, mindfulnes grupiokus ir kuriame kelio vingyje kiekvienas esame… Todėl siųsdama nuoširdžiausius vasariškus linkėjimus, dalinuosi, kad prirašiau beveik visą knygutę sau laiškų ir tikslų. Niekada nenustojau mokytis būti momente. Jei valgau tai valgau, jei dviračiuoju, tai dviračiuoju. Šiandien stebiu jūrą ir jums siunčiu gabalėlį. Nuostabiausių visiems vasaros dienų!”