Renkama sąmoningu dėmesingumu (MINDFULNESS) grįstos kognityvinės terapijos programos grupė

Renkama sąmoningu dėmesingumu (MINDFULNESS) grįstos kognityvinės terapijos programos grupė.

Pradžia 2022 m. kovo 8 d. – pabaiga 2022 m.balandžio 26 d.

Užsiėmimai vyks ON-LINE, labai patogioje vartotojui ZOOM platformoje, antradienio vakarais, nuo 18.30 iki 21.00 val.

Registracijos forma: https://bit.ly/3upAvhD

Tai patyriminių mokymų programa, skirta streso ir nerimo valdymui, įtampos mažinimui, psichologinio atsparumo ir darbingumo didinimui, gyvenimo kokybei gerinti, vidinei ramybei ir pusiausvyrai atstatyti.

Psichologinis atsparumas – šiuo metu ypač reikalingas gebėjimas, kai gyvename sudėtingame, nežinomybės kupiname laikotarpyje, patiriame daugiau streso ir nerimo.

Kurso programa parengta taip, kad nuolat skubančiame pasaulyje stresą ir iššūkių patiriantis žmogus įgautų nuoseklios patirties ir įgūdžių, kaip galima atsipalaiduoti, nuraminti emocijas, kaip net sunkiose situacijose galima stabtelti ir priimti naudingus sprendimus, o sudėtingus gyvenimo pokyčius ar potyrius – su atjauta ir meile sau.

PROGRAMĄ SUDARO:

• Įvadinė paskaita
• 8 vakariniai 3 ak. val. trukmės užsiėmimai kartą savaitėje antradieniais
• Intensyvių praktikų „Mindfulness diena“ savaitgalį
• Individuali įvadinė konsultacija

Mindfulness dieną ves ir įvadinę paskaitą pateiks gydytojas-psichoterapeutas dr. J. Neverauskas.
Užsiėmimus ves Edita Tamulienė, sertifikuota mindfulness mokytoja, LSMU Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos praktikė. Lektorė net tik nuolat veda grupinius užsiėmimus, konsultuoja individualiai, bet aktyviai prisideda prie mindfulness metodo populiarinimo ir yra įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos valdybos narė.

Daugiau apie mokytoją www.animo.lt

Užsiregistravus su Jumis susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko.

Registracijos forma: https://bit.ly/3upAvhD

Išsamesnė informacija :tel. +370 682 15454, el.paštu info@animo.lt

MOKYMŲ KAINA:

Viso kurso kaina (8 vakariniai užsiėmimai + įvadinė konsultacija+ mindfulness diena) – 199 eur.
Įvadinės konsultacijos kaina – 19 eur (jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, ši kaina įskaičiuojama į viso kurso kainą).

Įvadinė paskaita – nemokamai. Dalyvaujantys programoje, gaus specialiąją nuorodą į paskaitos įrašą, kurį galės išklausyti sau patogiu metu iki kurso pradžios.

Mindfulness diena – 29 eur – kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą.

PAPILDOMAI GAUNAMA:

1. Mokymo dalyviai gauna išsamią mokymų medžiagą, 10 meditacijų garso įrašus.
2. Mokymų dalyviai gauna mokymų baigimo pažymėjimus.

KAS RODO, KAD ESATE PASIRUOŠĘ ŠIAI PROGRAMAI?

• Jums nepatinka, kaip jaučiatės ir esate pasiruošę dėti pastangas, kad situacija keistųsi.
• Norite/gebate mokytis ir dėti reguliarias pastangas.
• Į savo dienotvarkę galėsite įtraukti bent 20 min. laiko kasdieninėms pratyboms.

PO PROGRAMOS TIKĖTINI POKYČIAI:

• Didėja gebėjimas suvaldyti stresines situacijas
• Mažėja emocinio, priepuolinio valgymo
• Didėja vidinė ramybė ir psichologinis stabilumas
• Gerėja miegas, mažėja lėtiniai skausmai
• Gerėja santykiais su svarbiais žmonėmis
• Įgaunama emocinio lankstumo ir stabilumo
• Gerėja gebėjimas pastebėti savo poreikius
• Mažėja fizinė ir emocinė įtampa
• Didėja pasitikėjimas savimi, kantrybė

KAM ŠI PROGRAMA NEREKOMENDUOJAMA?

Užsiėmimai nerekomenduojami asmenims, turintiems psichozinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą arba ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Šiuo atveju rekomenduojame kreiptis individualiai psichoterapeuto konsultacijai.

IŠSAMIAU APIE METODĄ

Mindfulness metodika, kuri susideda iš moksliniais tyrimais validuotų meditacinių užsiėmimų bei psichoterapijos (kognityvinės elgesio terapijos) pagrindų, šiuo metu viena plačiausiai naudojamų pasaulyje kaip efektyvus pasirūpinimo savimi ir psichologinės bei emocinės sveikatos gerinimo, depresijos ir depresijos atkryčio prevencijos būdų.

Mindfulness grupes lanko įvairiausio amžiaus žmonės, varginami streso, susiduriantys su psichologiniais sunkumais ar kenčiantys nuo lėtinių ligų. Kaip streso mažinimo būdą šią metodiką taiko įvairiausių profesijų atstovai: nuo karių iki mokytojų bei gydytojų, verslininkų.

Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų. Vakarų šalyse plačiai taikomas ir valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose.

Sąmoningumo meditacija praktikuojama įvairiose kompanijose – nuo JAV Rytuose esančio Volstryto iki Vakaruose įsikūrusio Silicio slėnio. Ja naudojasi Google ir NASA specialistai, jos principus taiko elitiniai JAV kariai.

Mindfulness praktikų efektyvumą išbandė tiek privatūs klientai, tiek organizacijos, susidūrusios su dideliais pandemijos situacijos sukeltais iššūkiais, o nuotoliniu būdu vykusiuose tokiuose mokymuose jau dalyvavo net tik žmonės iš visos Lietuvos, bet ir lietuviai, gyvenantys Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje, Austrijoje.

IŠSAMIAU APIE MOKYMŲ PROGRAMĄ:

• Įvadinė konsultacija. Siekiant užtikrinti grupės veiksmingumą ir dalyvių motyvaciją, norinčius dalyvauti programoje pirmiausiai kviečiame į įvadinę konsultaciją su mindfulness mokytoju (telefonu ar on-line, zoom platformoje). Šios konsultacijos trukmė – 30 min. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad šie užsiėmimai netinka, specialistė patars apie kitus galimus problemų sprendimo būdus. Jeigu užsiėmimai apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, konsultacijos kaina (19 eur) įskaičiuojama į galutinę visos programos kainą.
• Įvadinė paskaita skirta supažindinimui su sąmoningu dėmesingumu (mindfulness) grįstos kognityvinės terapijos principais, su šios praktikos pagrįstumu.
• 8 savaičių trukmės mokymai. Mokymus sudaro 8 kassavaitiniai 3 ak.v al. trukmės užsiėmimai antradienio vakarais, nuo 18.30 iki 21.00 val., vykstantys nuotoliniu būdu, naudojant ZOOM.US platformą.
• Mindfulness diena skirta visų gautų žinių užtvirtinimui ir trunka visą dieną, daug dėmesio skiriama svarbiausių pratimų išbandymui, jų atlikimui praktikoje, susipažinimui su papildomomis praktikomis, tiesiogiai prižiūrint patyrusiam specialistui.
• Palaikymo grupė (fb messenger), kurioje galėsime bendrauti, užduoti klausimus, motyvuoti vieni kitus visą laiką tarp susitikimų.
Užsiregistravus su jumis susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko.

Registracijos forma : https://bit.ly/3upAvhD
Išsamesnė informacija : tel. +370 682 15454, el.paštu: info@animo.lt
Daugiau apie mindfulness: Youtube kanale „Žmogaus institutas“, www.animo.lt, www.mindfulness.lt

DALYVIŲ ATSILIEPIMAI:

Kas buvo naudingiausia mindfulness mokymuose?

• Pakeitė mano supratimą į gyvenimo kokybę, į bendravimą, į save pačią. Atsakymai aiškūs, pagrįsti moksliškai, tikslūs ir nekeliantys abejonių. Pagaliau suvokiau meditacijos esmę ir iš tikro pajutau jos naudą. Supratau kas yra įsisąmoninimas. Kai nusileisti iš padangių gyvenimo nežinia kur esančio į dabarties akimirką.
• Man labai padėjo atskirti kylančias emocijas, jausmus nuo manęs pačios, daugiau pasitikėti savimi ir tuo, kad galiu pati pasirinkti kaip reaguoti į vieną ar kitą iškylančią sudėtingą situaciją. Daugiau ramybės patiriu kasdienybėje, pradėjau geriau miegoti .
• Padėjo keisti mano mąstymą, nes supratau kad gyvenau mažai ką kasdien matydama – tik bėgau ir laukiau kol gyvenimas pagerės ateityje, meilė ir atjauta sau – naujas požiūris ir praktikos tai puoselėti.
• Emociškai buvau suvalgiusi mažiausiai 10 kg. Pradėjau sąmoningai stebėti savo sotumo jausmą ir nevalgau, kol jį jaučiu. Šiandienos rezultatas (po 8 savaičių) – 6 kg. Pastebėjau, kad tapau darbingesnė ir ne taip greitai pavargstu. Mažiau piktinuosi ir tampu atlaidesnė sau ir šalia esantiems.
• Išmokau atskirti savo „pilnaprotavimą“ nuo „autopilotavimo“. Smalsumas, sąmoningas klausymas ir sąmoningas kalbėjimas – šiandien jie man svarbiausi ir aktualiausi.
Kaip vertinate dalyvavimą ON-LINE?
• Kadangi gyvenu Mažeikiuose, kitu būdu ir nebūtų pavykę dalyvauti, todėl be galo džiaugiuosi ON-LINE kursu.
• Gyvenu užsienyje, todėl man svarbu, kad galėjau pabendrauti lietuvių kalba, o ypač medituoti gimtąja kalba.
• Šis būdas man labai priimtinas. Nors gyvenu Vilniuje ir galėčiau dalyvauti gyvai, mieliau rinkčiausi ON-LINE. Privalumai: laiko taupymas, meditacijos atlikimas patogiu būdu atsigulus, atsisėdus, įsiklausymas į kiekvieną kalbantį, atrodo, jis kalba būtent tau. Jutau ir bendrystę, ir grupės geranoriškumą bei šilumą.
Apie mokytojos darbą:
• Savo srities profesionalė, puiki moderatorė, įkvėpėja. Bendrauja labai lengvai, autentiškai, nuo pirmo susitikimo be jokio spaudimo ir ekspertiškumo su savotišku lengvumu, drąsino priimti idėjas, dalintis patirtimi. Grupėje buvo jauku ir malonu būti.
• Mokytojos ir grupės ryšys. Jis savaime yra terapinis, pastiprinantis, palaikantis, įkvepiantis,
• Atidi, dėmesinga, nuoširdi. Tikra atjauta.
• Betarpiškas priėmimas, labai švelni užsiėmimų disciplina, be užsižaidimų bereikalingomis kalbomis (tai dažna kitur). Labai malonios meditacijos, nes jos balsas labai tinkamas.
• Visiškas palaikymas ištisas 8 savaites net ir tarpuose tarp užsiėmimų, messengerio grupėje, laiškais.