Užsiėmimai jaunuoliams „DĖMESINGUMAS SAU IR SAVO POREIKIAMS“. Savęs pažinimo grupė

Užsiėmimai jaunuoliams „DĖMESINGUMAS SAU IR SAVO POREIKIAMS“. Savęs pažinimo grupė

GYVAI. KAUNE. Pradžia – kovo 2 d., 10 užsiėmimų, trečiadieniais, nuo 17.00-18.30 val.
Patyriminę grupę veda – psichologė-psichoterapeutė Asta Keruckė

Atviro pokalbio sesijose praktikuosime savęs pažinimą – mokysimės atpažinti kylančias mintis, emocijas, pojūčius kūne situacijose, kuomet susiduriame su įvairiais sunkumais. Savo minčių, emocijų ir pojūčių priėmimas ir pripažinimas leidžia įsivardinti kylančius sunkumus ir mokytis keisti savo elgesio būdus siekiant užsibrėžtų tikslų.

Paauglystės metu viena iš svarbiausių sričių jaunuolio gyvenime, tai santykiai su bendraamžiais, savęs pažinimas, savigarba ir pasitikėjimas savimi, santykiai su tėvais ir kitais suaugusiaisiais, mokytojais. Artimoji aplinka svarbi ir jaunuolio mokymosi sėkmei bei profesijos pasirinkimui.

Užsiėmimų temos:

1. Kaip paauglystės laikotarpiu praktikuoti lengvumą.
2. Vertybės.
3. Koks aš esu, kokie turi būti kiti.
4. Santykis su savimi, kitais, kūno suvokimas.
5. Dviejų žmonių santykiai. Kokių santykių aš noriu?
6. Koks noriu aš būti santykiuose?
7. Pasitikėjimas ir ribos santykiuose – mano ir kito poreikiai.
8. Draugystė ir bendrystė.
9. Mano kūnas.
10. Mano priimami sprendimai, aplinkos įtaka.
11. Mano pasirinkimai.
12. Lytinis tapatumas.
13. Elektroninės patyčios.
14. Fizinis ir psichologinis pasirengimas lytiniems santykiams.
15. Netinkamas elgesys.
16. Kalbėjimasis ir girdėjimas.

Savęs pažinimo grupę sudaro:

1. Individuali konsultacija jaunuoliui. Konsultacijos metu išsiaiškinami asmeniniai poreikiai ir suformuluojami lūkesčiai. Konsultacijos laikas ir būdas (kontaktu, nuotoliu) derinamas asmeniškai.

Konsultacijos kaina 20 eur. Jei dalyvaujama visoje programoje, konsultacijos kaina yra įskaičiuota.
Registracija konsultacijai čia: https://forms.gle/TnSCeQw7ZvXnGnDPA

2. 10 grupinių užsiėmimų trečiadieniais. Užsiėmimai vyks nuo 17.00-18.30 val. „Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centre“, adresu – Tvirtovės al. 90 A, Kaunas.

Įvadinio užsiėmimo metu bus pristatyta programa su galimybe atliepiant į kiekvieno dalyvio poreikius papildyti užsiėmimus konkrečia rūpima tema grupės dalyviams. Dėmesingumo diena atsižvelgiant į dalyvių galimybes planuojama ne centro patalpose, o gamtoje Kauno mieste.

Susitikimų datos:

Kovo 2 d. įvadinis susitikimas, kovo 9 d. , kovo 16 d. , kovo 23 d., kovo 30 d. , balandžio 6 d., balandžio 13 d. dėmesingumo diena, balandžio 20 d., balandžio 27 d., gegužės 4 d. baigiamasis susitikimas.

Dalis šios patyriminės programos užsiėmimų vyks vadovaujantis dėmesingo įsisąmominimo (mindfulness) teorija ir praktika. Įvairūs Mindfulness (dėmesingas įsisąmoninimas) mokymai akcentuoja didelį efektyvumą gyvenimo kokybei. Pastaraisiais metais padaugėjo įvairių tyrimų, nagrinėjančių Mindfulness mokymų efektyvumą. Vien per 2021 metus aukštos kokybės mokslo žurnaluose (publikuotuose PubMed/Medline ir EBSCO host duomenų bazėse) pasirodė 3125 straipsniai dėmesingo įsisąmoninimo tematika, iš kurių bent 972 šis konstruktas yra pagrindinis tyrinėjimo objektas.

Reguliarios dėmesingo įsisąmoninimo praktikos:

• Padeda valdyti stresą, skausmą ir kiekvienos dienos iššūkius;
• Mažina nerimą ir vidinę įtampą;
• Stiprina dėmesio koncentraciją ir atmintį;
• Gerina santykius su aplinkiniais;
• Didina darbingumą ir moko mėgautis kasdieninėmis veiklomis;
• Mažina nuovargį ir gerina miego bei poilsio kokybę;
• Didinti bendrą pasitenkinimą gyvenimu ir savimi.

Būtina išankstinė registracija iki 2022 m. vasario 20 d. užpildant anketą šioje nuorodoje https://forms.gle/TnSCeQw7ZvXnGnDPA

Po registracijos susisieksime dėl įvadinės konsultacijos laiko. Grupinių užsiėmimų kaina – 150 eurų už 10-ies užsiėmimų ciklą. Už pilną programą atsiskaitoma iki 2022 m. vasario 20 d.

Apmokėti už grupę reikia pavedimu:

Lietuvos psichologinės pagalbos ir savipagalbos asociacija
AB Swedbankas LT417300010163916708
Paskirtyje nurodyti: Pažinimo grupė ir dalyvio vardas.
Įstaigos kodas: 305588496
Registracijos adresas: Tvirtovės al.90A, Kaunas, LT-50185

Išsamesnė informacija arba jums reikalinga sąskaita el. paštu konsultacijos@psichoterapija.info, skambinti tel. +37061653444, +370 61031301.

Šią patyriminę grupę ves Asta Keruckė, psichologė psichoterapeutė, sertifikuota mindfulness mokytoja. Asta turi 15 metų asmeninę psichologo praktiką su vaikais, paaugliais. Veda įvairius mokymus, grupes, stovyklas. Konsultuoja naudojant Kognityvinės elgesio terapijos bei schemų terapijos metodus. Yra Lietuvos kognityvinės elgesio terapijos asociacijos Valdybos narė ir Vaikų ir paauglių komiteto pirmininkė, bei Lietuvos įsisamoninimu grįstos psichologijos asociacijos Valdybos narė, Vaikų ir paauglių komiteto pirmininkė.

Tinkamiausias laikas investuoti į savo gerovę yra „dabar“ – esi kviečiamas, prisijunk!