Vakarinė MINDFULNESS ir KET grįsta streso valdymo grupė

Vakarinė MINDFULNESS ir KET grįsta streso valdymo grupė

Renkama patyriminė MINDFULNESS (dėmesingu įsisąmoninimu) ir kognityvine elgesio terapija grįsta streso ir nerimo valdymo praktinių įgūdžių lavinimo grupė

Grupė skirta norintiems išmokti geriau valdyti savo stresą, įgyti praktinius streso prevencijos ir nerimo valdymo įgūdžius, gilinti dėmesingo įsisąmoninimo įgūdžius pasitelkiant įvairias mindfulness praktikas. Ši grupė bus naudinga ir tiems, kurie nori pagerinti savo kasdienio gyvenimo ir darbo kokybę didinant sąmoningumą, auginant pastabumą, dėmesio koncentraciją, auginant pasirūpinimo savimi kompetencijas. 8 sav. mindfulness grupės dalyviai pažymi, jog praktikos padeda jaučiant emocinę įtampą, perdegimo simptomus, miego sutrikimus, santykių problemas ir susiduriant su kitais sunkumais.

KADA?
Pirmadienio vakarais
Pradžia:
2022 m. rugsėjo 05 d. – pabaiga 2022 m. spalio 24 d.
Užsiėmimų laikas:
VAKARINĖ GRUPĖ: 18.30 – 20.45
Mindfulness diena sekmadienį 2022 m. spalio 23 d.
Grupės trukmė: 8 savaitės
Vieno užsiėmimo trukmė: (2 val. 15 min. su 10-15 minučių pertrauka)
Pagrindinė užsiėmimų mindfulness mokytoja – Janina Sabaitė Melnikovienė.
Dr. Julius Neverauskas pateiks Mindfulness įvadą ir ves Mindfulness dieną.


KUR? Užsiėmimai vyks ON-LINE, Zoom platformoje
Norinčiuosius prisijungti, kviečiame registruotis užpildžius šią formą: https://forms.microsoft.com/r/vyFi1W6ywG
Po registracijos susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko.


Mindfulness grupių mokytoja – Janina Sabaitė, telefonas pasiteirauti +370 688 83182, janina.sabaite @zmogausinstitutas.lt
Individuali konsultacija vyks nuotoliniu būdu ar gali vykti gyvai Kaune (pagal dalyvio pageidavimą).
✔️✔️
Už darbuotojų dalyvavimą mindfulness 8 sav. programoje galime išrašyti sąskaitas įmonėms ir organizacijoms.
✔️✔️

✅✅✅——

MOKYMŲ PROGRAMĄ SUDARO:

I. Įvadinė konsultacija. Siekiant užtikrinti grupės veiksmingumą ir dalyvių motyvaciją, norinčius dalyvauti programoje pirmiausiai kviečiame į įvadinę konsultaciją su mindfulness mokytoju. Šios konsultacijos trukmė – apie 30 min., jos kaina 19 eur. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad šie užsiėmimai netinka, specialistė patars apie kitus galimus problemų sprendimo būdus. Jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, konsultacija įskaičiuojama į galutinę visos programos kainą.
II. 8 savaičių trukmės mokymai. Mokymus sudaro 8 kassavaitiniai 3 ak.val. trukmės užsiėmimai pirmadienio rytais arba vakarais, ON-LINE (Zoom). Kiekvienas užsiėmimas turi savo pagrindinę temą, susijusią su streso ir nerimo įveikos, depresijos simptomų mažinimo aspektais.
III. Mokymų medžiaga ir praktikų bei dėmesingo įsisąmoninimo meditacijų įrašai. Po kiekvieno užsiėmimo dalyviai gauna edukacinę medžiagą ir praktikų bei meditacijų įrašus tolesniam savarankiškam praktikavimui tiek viso kurso metu, tiek ir po kurso.
IV. Mindfulness diena skirta visų gautų žinių užtvirtinimui ir trunka visą dieną (nuo 10 iki 17 h), daug dėmesio skiriama svarbiausių pratimų išbandymui, jų atlikimui praktiškai, susipažinimui su papildomomis gilesnėmis praktikomis, tiesiogiai prižiūrint patyrusiems specialistams.
Mindfulness diena – 29 eur (kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą) sekmadienį 2022 m. spalio 23 d.

✅✅✅

Užsiėmimus ves sertifikuota Mindfulness mokytoja Janina Sabaitė Melnikovienė, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos Valdybos narė ir Oxfordo Mindulness centre absolventė.

✅ KAS YRA SVARBU DALYVAUJANT?

• Apsispręsti į savo dienotvarkę įtraukti bent 20 min. laiko kasdien praktikavimui. Tai padės įgauti asmeninę patirtį išbandant skirtingas mindfulness praktikas ir tyrinėjant, kas tinkamiausia asmeniškai pritaikant naujus įgūdžius kasdieniniame gyvenime. Reguliarus praktikavimas padės suformuoti naujus įpročius.
• Būti atviram naujai patirčiai ir leisti sau patirti įvairius mindfulness praktikų aspektus.
• Jūsų netenkina tai, kaip jaučiatės ir norite mokytis, dėti reguliarias pastangas siekiant pokyčių.

✅ Per 8 savaites, susitikdami kiekvieną pirmadienį, saugioje ir psichologiškai komfortiškoje, konfidencialioje aplinkoje, praktikuosime mindfulness pratimus ir meditacijas bei leisime sau patyrinėti:

-kokios yra mūsų autopilotinės reakcijos;
-kaip mes reaguojame į streso sukėlėjus;
-atpažinti, kas mums dažniausiai sukelia stresą;
-kaip, ugdant dėmesingumą, priimti sudėtingus gyvenimo pokyčius ar net nemalonius kūno potyrius su atjauta ir meile sau;
-kaip savyje sąmoningai skatinti pozityvias patirtis;
-kaip rasti vidinę ramybę darant kvėpavimo, kūno skenavimo ir kitas mindfulness meditacijas;
-kokie yra geriausi pasirūpinimo savimi būdai;
-kaip galime kitaip reaguoti į nemalonias emocijas ir nepriklausyti nuo savo negatyvių minčių;
– kaip savo viduje keisti savo požiūrį į kitus žmones ir paleisti nuoskaudas;
– kokias būdais galime ir toliau auginti savo sąmoningumą.

✅ KAIP VEIKIA ŠI PROGRAMA?
Dėmesingo įsisąmoninimo (Mindfulness) pratimai ir meditacijos:
– Padeda valdyti stresą, skausmą ir kiekvienos dienos iššūkius;
– Mažina nerimą ir vidinę įtampą;
– Stiprina dėmesio koncentraciją ir atmintį;
– Gerina santykius su aplinkiniais.
– Didina darbingumą ir moko mėgautis kasdieninėmis veiklomis.
– Mažina nuovargį ir gerina miego bei poilsio kokybę.
– Didinti bendrą pasitenkinimą gyvenimu ir savimi.
Užsiėmimai nerekomenduojami asmenims, turintiems psichozinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą arba ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Šiuo atveju rekomenduojame kreiptis individualiai psichoterapeuto konsultacijai.

✅ MOKYMŲ KAINA:
1. Viso kurso kaina (8 užsiėmimai + įvadinė konsultacija + mindfulness diena) – 199 eur.
2. Įvadinės konsultacijos kaina – 19 eur (jei apsisprendžiama dalyvauti visame kurse, ši kaina įskaičiuojama į galutinę viso kurso sumą).
3. Mindfulness diena – 29 eur (kurso dalyviams įskaičiuota į viso kurso kainą).

✅✅✅ APIE METODĄ:
Mindfulness metodika, kuri susideda iš moksliniais tyrimais patvirtintų meditacinių užsiėmimų bei psichoterapijos (kognityvinės elgesio terapijos) pagrindų, šiuo metu viena plačiausiai naudojamų pasaulyje kaip efektyvus pasirūpinimo savimi ir psichologinės bei emocinės sveikatos gerinimo, depresijos ir depresijos atkryčio prevencijos būdų.
Mindfulness grupes lanko įvairiausio amžiaus žmonės, siekiantys pagerinti savo gyvenimo kokybę, varginami streso ar susiduriantys su psichologiniais sunkumais. Kaip streso mažinimo būdą šią metodiką taiko įvairiausių sudėtingų ir stresą patiriančių profesijų atstovai: nuo karių iki mokytojų bei gydytojų, verslininkų. Metodo efektyvumas įrodytas gausybe mokslinių tyrimų. Vakarų šalyse plačiai taikomas ir valstybinėse ligoninėse bei poliklinikose.
Sąmoningumo meditacija praktikuojama įvairiose kompanijose – nuo JAV Rytuose esančio Volstryto iki Vakaruose įsikūrusio Silicio slėnio. Ja naudojasi Google ir NASA specialistai, jos principus taiko elitiniai JAV kariai, Didžiojoje Britanijoje mindfulness programos diegiamos ir parlamente, ir švietimo sistemoje.

✅10 SVARBIAUSIŲ PRIEŽASČIŲ, KODĖL MUMS REIKIA MINDFULNESS
1. Gerėja gebėjimas susikaupti bei valdyti dėmesį, tampame sąmoningesni
2. Didėja vidinė ramybė, psichologinis stabilumas bei atsparumas
3. Išauga galimybės suvaldyti stresines reakcijas
4. Mažėja fizinė ir emocinė įtampa
5. Švelnėja emocinės reakcijos į sunkias situacijas
6. Pagerėja bendravimas ir bendradarbiavimas su kitais
7. Daugėja teigiamų emocijų
8. Gerėja darbingumas, jaučiame daugiau energijos
9. Gerėja gebėjimas pastebėti savo poreikius
10. Geriau išsimiegame

✅❗
Norinčiuosius prisijungti, kviečiame registruotis užpildžius šią formą: https://forms.microsoft.com/r/vyFi1W6ywG

Programa paremta Jon Kabat Zinn „Mindfulness based Stress Reduction“ 8 savaičių programa, skirta intensyvių dėmesingumo pratybų įsisavinimui ir kognityvine elgesio terapijos metodika.
Po 8 sav. Mindfulness užsiėmimų dalyviai pažymi, jog jų gyvenime sumažėjo vertinimų, kritikos, pradėjo pastebėti savo paties mintis, emocijas ir kūno pojūčius tarsi iš šalies ir nebeįsitraukti bei dažniau neigiamas patirtis keisti pozityviomis.
Mindfulness praktikos nėra sudėtingos, tačiau svarbus nuolatinis praktikavimas, ko pasėkoje išmokstama išbūti su visais, net ir slegiančiais jausmais, skausmu ir kitais sunkumais. Dalis dalyvių pastebi, jog patiria mažiau persivalgymo epizodų ar lengviau išeina iš žalingų įpročių.
Mindfulness pratimai padeda spręsti ne tik sveikatos problemas, bet ir padidinti darbo efektyvumą – moko dirbti labiau susikaupus, nesiblaškyti pereinant nuo vieno darbo prie kito, padaryti daugiau per mažesnį laiko tarpą. Taip pat – išmokti kokybiškai pailsėti per trumpesnį laiko tarpą. Be to, pratimai padeda subalansuoti dienotvarkę, darbo ir poilsio ritmą. Daugelis dalyvių pabrėžia, kad jie pradėjo lengviau bendrauti su šeimos nariais, pagerėjo santykiai su aplinkiniais.

✅DALYVIŲ ATSILIEPIMAI:
Kas buvo naudingiausia mindfulness mokymuose?
> Kiekvienas užsiėmimas: tiek teorija, tiek praktika, buvo naudingi. Tik dar kartą įsitikinau, kad paroje yra 24 val., ir jas galiu paskirstyti taip, kad liktų laiko sau….pabūti su savimi, įsisąmoninti ir suvokti, jog pasaulis nesugrius, jeigu kažko nepadarysiu, ypač, jeigu nenoriu to daryti.
> Man naudingiausia buvo tai, kad pagaliau išdrįsau sau pripažinti tiesą apie save. Praktikas ketinu taikyti savo kasdieniame gyvenime.
> Nauji būdai sustoti.
> Kvėpavimo pratimai, dėkingumo praktikos. Bendras suvokimas, kad reikia stabtelti ir į pasaulį pažvelgti kitomis akimis.
> Naudingiausia – praktikos, mintys, stebėjimas savęs ir aplinkos. Rytais labai padeda atsibusti tapšnojimo praktika, esant stresui- kelių sekundžių atsitolinimo praktika. Ir atrodo paprasta frazė „pasirūpinkite savimi“ palietė mane labai giliai. Jaučiau, kad su kiekviena šita fraze šiluma , švelnumas ir ramybė tekėjo vis giliau į mane. Kaip bebūtų keista, jaučiau kaip lėtai lėtai tirpsta kaltės jausmas. Šią frazę dabar kartoju visiems artimiesiems.
> Praktikos naudingos, jų įrašai, nes yra galimybė tęsti individualiai ir įtvirtinti žinias bei įgūdžius
> Įgijau pasitikėjimo savimi, gal ramesnė pasidariusi, ne tokia impulsyvi.
> Mokytoja jautriai reaguoja į situaciją, nuoširdžiai atliepia, labai greit atsiunčia kurso medžiagą ir atsako į klausimus, jei kyla papildomai
Aštuonių savaičių užsiėmimas prabėgo labai greitai, gal todėl, kad buvo konkrečiai ir aiškiai sudeliota programa. Mokymų metu žavėjo mokytojos sklindanti ramybė ir pasitikėjimas tuo ką daro. Džiaugiuosi, kad ryžausi dalyvauti streso valdymo programoje. Ačiū Janinai 😊
> Gerai parinktas praktikos ir teorijos santykis.
> Visada patinka ramus tonas, dėmesys kiekvienam dalyviui
> Puikus darbas: instruktorė profesionali, nuoširdi, žmogiška, puikiai atliepia į dalyvių išsakomas mintis, nebijo būti atvira ir spontaniška. 10 balų už netikėtą terapinę „mini“ sesiją!
> Geba greitai reaguoti į pasikeitusią situaciją (atsivėrus vienai narei, pakvietė kitas reaguoti ir net neabejoju, kad ta narė po tokio palaikymo jaučiasi tvirčiau)
> Gerai išmanantį savo sritį ir tai, ką nori perteikti klausytojui. Puikiai gebantį įtraukti klausytoją į užsiėmimo veiklą
> Jų profesionalumas ir nuoširdumas bei sugebėjimas būti su žmogumi „jo lygyje ir kilstelėti“, stiprinti motyvaciją,- žavi. Prof. Juliaus Neverausko seminaruose esu dalyvavusi ir anksčiau; iš kiekvieno iš jų išeidavau, papildžiusi savo vidinį pasaulį. O Janiną Sabaitę atradau šituose mindfulness mokymuose. Nuoširdžiai ačiū. Man šitie mokymai buvo lyg pamatai, ant kurių kažkada turėtų išaugti erdvus jaukus vidinis namas….
> Janinos darbas viso kurso metu buvo labai profesionalus. Nuotolinių užsiėmimų metu mokytoja sugebėjo sukurti emociškai jaukią, šiltą bei draugišką atmosferą, puikus teorijos ir praktikų derinys. Julius taip pat labai profesionalus, pasižymėjo taikliomis įžvalgomis. Abiejų profesionalų darbas man paliko didelį teigiamą įspūdį.
Padovanok sau ar savo svarbiam žmogui LAIKĄ TIK SAU ir galimybę išmokti, kaip ugdyti savo dėmesingumą ir atsparumo stresui įgūdžius.