Užsiėmimų ciklas „Pažink savo emocijas“

Grupinių užsiėmimų ciklas PAŽINK SAVO EMOCIJAS

Registracijos forma: https://forms.gle/mYeYz57usEW3L6oc6

Suprasti bei gerbti savo ir kitų žmonių emocijas svarbu ne tik tam, kad galėtume sau padėti susidūrę su psichologiniais sunkumais, bet ir tam, kad galėtume jausti gyvenimo pilnatvę, tikrai džiaugtis tuo, kad gyvename…

Grupinių užsiėmimų ciklą veda 3 specialistės: psichologės-psichoterapeutės Giedrė Žalytė ir Reda Rizgelytė-Viskontienė bei taikomosios fizinės veiklos specialistė, Body Control pilates instruktorė Jūratė Upskutė-Šeporaitienė

Užsiėmimų datos ir laikas:

Ketvirtadieniais
2021 09 30 – 2022 01 27
16 savaičių
ketvirtadieniais, 18-21 val. on-line

APIE UŽSIĖMIMUS

Nuo 2021 m. rugsėjo 27 d. ketvirtadienių vakarais vėl kviečiame į grupinių užsiėmimų ciklą PAŽINK SAVO EMOCIJAS.

Jo metu mokysimės pažinti savo ir kitų žmonių emocijas, suprasti, ką jos mums bando „pasakyti“ bei kaip išmokti labiau leisti joms būti natūralia mūsų gyvenimo dalimi. Gerai suprasti, gerbti savo ir kitų žmonių emocijas svarbu ne tik tam, kad galėtume padėti sau susidūrę su psichologiniais sunkumais, bet ir tam, kad galėtume jausti gyvenimo pilnatvę, tikrai džiaugtis tuo, kad gyvename.

Kas gali rodyti, kad galbūt nepakankamai suprantame savo emocijas, emocinius poreikius, ir ne visada mokame į juos atsižvelgti?

· Kartais vargina panikos atakos ar nerimo priepuoliai, užklumpantys netikėtai, lyg iš „giedro dangaus“;

· Nežinome, ką norime veikti gyvenime, ko imtis, jaučiamės lyg „be krypties“, galbūt jaučiame tuštumos jausmą;

· Dažnai būname irzlūs, bet nesuprantame kodėl;

· Vargina fiziniai skausmai – migrena, dažni galvos, nugaros ar kiti skausmai, virškinimo sistemos sutrikimai, neturintys fizinio paaiškinimo;

· Pastebime, kad norime stipriai kontroliuoti savo artimuosius, ir jiems tai kelia nepasitenkinimą;

· Vengiame tam tikrų temų, kurios kitiems žmonėms nesukelia tokių stiprių išgyvenimų, pavyzdžiui, dalyvauti laidotuvėse, išgirsti, kad kažkas susirgo rimta liga ar kad kažkam nutiko nelaimė;

· Esame linkę į perfekcionizmą, bijome klysti;

· Mums sunku būti šalia kito žmogaus, išgyvenančio stiprias emocijas.

Šių grupinių užsiėmimų metu derinsime edukaciją apie įvairias emocines būsenas su patyriminėmis praktikomis, kurių metu saugioje aplinkoje ir saugiais būdais tyrinėsime savo jausmus: baimę, liūdesį, džiaugsmą, pyktį, nerimą ir kitus.

Užsiėmimų metų taip pat atliksime dėmesingų judesių, kad išmoktume pajusti savo kūną, nes tai labai svarbu norint geriau jausti ir suprasti emocijas. Labai dažnai savo emocijų bijome todėl, kad jų gerai nepažįstame ir nesuprantame. Gal bijoti jų išmokome todėl, kad vaikystėje buvome paliekami vieni su jomis tvarkytis, gal buvome už jas kritikuojami, o gal matėme, kad mus auginantys žmonės bijo savo emocijų. Kadangi visi turime emocines smegenis, tai ir emocijas patirsime kasdien visą savo gyvenimą, tad verta jas pažinti ir mokytis priimti, kad jos yra tokia pat natūrali mūsų patirties dalis kaip širdies plakimas ar kvėpavimas.

Grupės darbe taikysime patyrimines technikas, paimtas iš dėmesingumo įsisąmoninimo (mindfulness), į atjautą orientuotos terapijos, kognityvinės ir elgesio terapijos bei schemų terapijos sistemų.

 

KOKIU PRINCIPU VYKS PROGRAMA?

Iš viso vyks 16 vakarinių užsiėmimų. Kiekvieną ketvirtadienį užsiėmimai tęsis nuo 18 iki 21 val. su 15-20 min pertraukėle.

(2021 m. gruodžio 23 ir 30 dienomis užsiėmimai nevyks. )

Pirmąją užsiėmimo valandą skirsime saugiems, geriau savo kūną jausti padedantiems judesiams (šią dalį ves patyrusi pilates trenerė), o kitos dvi užsiėmimo valandos bus skirtos emocijų pažinimui ir tyrinėjimui. Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu, per Zoom programą.

‼Grupėje bus iki 14 dalyvių. Grupei pradėjus darbą, nauji dalyviai priimami nebus.

‼Užsiėmimus ves psichologės-psichoterapeutės Giedrė Žalytė ir Reda Rizgelytė-Viskontienė taikomosios fizinės veiklos specialistė, Body Control pilates instruktorė Jūratė Upskutė-Šeporaitienė.

Visos grupės vedančiosios turi sėkmingos grupinių užsiėmimų vedimo per Zoom programą patirties.
SVARBU ‼

Norint patekti į grupę pirmiausia vyks individuali konsultacija su viena iš grupę vesiančių psichologių. Šios konsultacijos metu su psichologe aptarsite savo lūkesčius bei šios grupės tinkamumą jums.
Konsultacijos trukmė iki 60 min, kaina 40 eur. Jeigu konsultacijos metu paaiškėtų, kad dalyvavimas grupėje netinka, psichologė rekomenduos kitų būdų norimiems tikslams pasiekti ar problemoms spręsti.

Norintieji taip pat galės kreiptis individualios konsultacijos į Jūratę Upskutę-Šeporaitienę, kuri įvertins jūsų fizinę buklę ir patars, kaip saugiai atlikti fizinius pratimus grupinių užsiėmių metu. Ši konsultacija nebus privaloma, tačiau rekomenduojama, ypač mažiau judantiems žmonėms.

KOKIAIS ATVEJAIS NETIKTŲ DALYVAUTI GRUPĖJE?

Jeigu šiuo metu patiriate psichozės epizodą, depresijos epizodą, išgyvenate netektį, arba patiriate stipriai išreikštą nerimo sutrikimą, pavyzdžiui, panikos sutrikimą, dėl kurio esate apriboję savo gyvenimą. Visais šiais atvejais reikėtų kreiptis medikamentinio ir/arba psichoterapinio gydymo, o ši grupė bus daugiau edukacinė-patyriminė, todėl geriau tinka žmonėms, kurie šiuo metu gali gyventi savo įprastą gyvenimą, tačiau norėtų geriau jaustis, labiau suprasti ir realizuoti save, imtis sau svarbių pokyčių gyvenime ir pan.

DALYVAVIMO SĄLYGOS.

Dalyvavimo visame kurse kaina:

479 Eur. Šią sumą galima mokėti per 2 kartus, t.y. 250 eur iki š.m. rugsėjo 27 d., o likusią dalį 229 eur iki lapkričio 15 d.

SVARBU! Išanksto mokant pigiau! Sumokant visą sumą už grupę iki rugsėjo 20 d. – 429 eur.

Jeigu susidomėjote, kviečiame registruotis užpildant šią formą https://forms.gle/mYeYz57usEW3L6oc6, ir mes su jumis susisieksime, pakviesime į pirminę konsultaciją bei atsiųsime išsamesnę informaciją dėl apmokėjimo. Individuali konsultacija gali vykti ir gyvai, ir nuotoliniu būdu, pagal dalyvio pageidavimą. Individuali įvadinė konsultacija su Reda Rizgelyte-Viskontiene arba Giedre Žalyte – 40 eur.

Jeigu konsultacijos metu paaiškėtų, kad ši grupė dabartinėje situacijoje jums netinka, psichologė rekomenduos, kokiais kitais būdais galima spręsti dabartines problemas.

Išsamesnė informacija el.paštu info@psichoterapija.info, skambinti tel. +370 616 53444, +370 610 31301.